Lech po raz siódmy mistrzem Polski!

Lech Poznań mistrzem Polski!!! Wystarczył remis 0:0 z Wisłą Kraków w ostatniej kolejce T-Mobile Ekstraklasy. To siódmy tytuł Kolejorza.

Lech Pogoń 25

Trenerzy Lecha i Wisły powiedzieli po meczu – czytaj tutaj

90+5.min KONIEC MECZUUUUUUU!!!! LECH POZNAŃ MISTRZEM POLSKI!!!

90+4.min Zaur Sadajew przed szansą na otwarcie wyniku! Strzał niecelny.

90.min Sędzia główny spotkania dolicza jeszcze 5 minut. Dla zgromadzonych na stadionie kibiców będzie to pewnie najdłuższe pięć minut w życiu.

88.min Kaspra Hamalainena zmienia Darko Jevtić.

85.min Jeszcze co najmniej 5 minut zostało Lechowi do mistrzowskiej fety. Najpierw musi jednak utrzymać chociaż jeden punkt w meczu z Wisłą. Przeszkodzić w tym ma Mariusz Stępiński, który zmienia Semira Stilicia.

78.min Młody skrzydłowy podpisał w piątek nowy 4-letni kontrakt z Lechem, a teraz zmienia Kownackiego.

77.min Na trybunach niesamowity ryk, a na boisku niesłychana walka. Bramka dla Lecha wisi w powietrzu, a na boisko wejdzie Dariusz Formella.

76.min Rzut wolny z boku boiska wykonał Douglas. Sadajew nie sięgnął jednak piłki.

74.min Pawłowski do Linettego i to mogła być zabójcza dla Wisły kontra gospodarzy. Pech chciał, że Linetty dojrzał Kownackiego i zamiast strzelać podał mu piłkę.

72.min Schodzi Stjepanović, a zmienia go Garguła.

69.min Douglas z rożnego i piłka przelatuje przez pole karne Wisły.

65.min Zmiana w drużynie Kazimierza Moskala. Barrientos zastępuje Boguskiego.

62.min Salwa oklasków dla Kownasia, który chwilę temu zmarnował stuprocentową sytuację. Tym razem wrócił za Stiliciem i wślizgiem odebrał piłkę byłemu lechicie.

60.min Blisko 42 tysiące fanów Kolejorza podskoczyło z radości, ale piłka uderzona przez Kownackiego przeleciała minimalnie obok słupka. Emocje sięgają zenitu.

58.min Dośrodkowanie Douglasa z rzutu rożnego i bronią się wiślacy.

54.min Ogrom emocji sięga i paraliżuje każdego obecnego na Inea Stadionie. Gra jest bardzo zacięta i toczy się od bramki do bramki.

52.min „Mistrzem Polski będzie Lech”- tako rzeczą kibice Kolejorza. By tak się stało potrzeba jeszcze około 40 minut.

50.min Tamas Kadar przyszykowany do zmiany. Paulus Arajuuri opuszcza plac gry na noszach przy owacjach na stojąco od poznańskich kibiców.

48.min Chwilę później te same służby znów wbiegły na murawę. Tym razem pomóc Arajuuriemu. Wszystko wskazuje na to, że fiński obrońca będzie musiał zostać zmieniony.

46.min Sędzia Marciniak gwizdnął na znak rozpoczęcia drugiej części gry. W powietrzu zderzyli się Kędziora i Guerrier i obu zawodników opatrują służby medyczne.

19.08 Obie jedenastki zaczną bez zmian i czekają już na sygnał startu z pozostałych trzech stadionów w Polsce.

19:06 Zawodnicy Lecha – być może przyszli mistrzowie Polski wyszli już na plac gry i szykują się do wznowienia meczu.

45+4.min Koniec pierwszej połowy. W Poznaniu wciąż bezbramkowy remis, który na ten moment zapewnia Lechowi pierwsze miejsce w tabeli po 37 kolejkach T-Mobile Ekstraklasy.

45+2.min Semir Stilić podaje do wbiegającego w pole karne Brożka. Na szczęście dla kibiców Lecha Kędzior zablokował strzał Pawła Brożka.

45.min Sędzia Marciniak dolicza do pierwszej połowy jeszcze 4 minuty.

42.min Z prawej strony na lewą efektownie futbolówkę przerzucił Kownacki do Pawłowskiego. Skrzydłowy Lecha stracił piłkę, by przejął ją Trałka. Ten znów podał do Pawłowskiego, który uderzył prosto w Buchalika.

38.min Szybka kontra w wykonaniu Zaura Sadajewa. Nie zważał na faul Burligi i dalej biegł z piłką przy nodze, by w końcu dośrodkować do Kownackiego. „Kownaś” został jednak przyłapany na pozycji spalonej, a lewy obrońca „Białej Gwiazdy” obejrzał żółtą kartkę.

34.min Kownacki zagrał do gnającego prawym skrzydłem Kędziory, ale obrońca i wychowanek Lecha znów dośrodkował niecelnie.

32.min 41 556- komplet kibiców na Inea Stadionie.

30.min Pierwsza żółta kartka w drużynie Lecha. Szymon Marciniak ukarał Paulusa Arajuuriego.

28.min Tempo gry nieco opadło. Lech wciąż w posiadaniu piłki.

25.min Żółtą kartką za faul od tyłu na Sadajewie został ukarany Richard Guzmics.

18.min Arkadiusz Głowacki po raz kolejny ratuje Wisłę od straty gola. Tym razem zablokował strzał Pawłowskiego i piłka wylądowała na rzucie rożnym. Stamtąd dośrodkowywał Douglas i piłka trafiła na głowę Kownackiego. Strzał młodego napastnika Kolejorza wybronił Buchalik. Wciąż 0:0 i  w taka sytuacja Lecha „urządza”.

16.min Trwa oblężenie bramki Buchalika w wykonaniu Kolejorza.

14.min Barry Douglas zagrał krótko do Kamińskiego, a ten odegrał. Szkocki obrońca dośrodkował jednak za głęboko.

13.min Pomocnicy Lecha pograli teraz piętkami i piłka odbiła się od jednego z wiślaków. Rzut rożny.

7.min Przed szansą stanął Karol Linetty, ale pomocnik Kolejorza niedokładnie przyjął sobie piłkę na klatkę w polu karnym.

4.min Minęło dopiero 6 minut meczu, a już kibice Kolejorza zdążyli zaprezentować dwie efektowne oprawy. Za sprawą tej drugiej został właśnie przerwany mecz. Na Inea Stadionie chyba jednak nikogo to nie martwi, bo kibicom nie śpieszy się dziś do domów.

1.min Zaczęli! I to jak! Pierwsza akcja meczu i już  wynik meczu mógł otworzyć Tomasz Kędziora. Zaskakujący strzał przechwycił jednak Buchalik.

17.59 Tak to wyglądało:

IMG_0772

17.58 Wyszli na murawę! Tym samym lechici zaprezentowali koszulki na następny sezon.

17.56 Lech natomiast zagra następującą jedenastką: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Linetty, Trałka – Kownacki, Hamalainen, Pawłowski – Sadajew.

17.55 Wisła rozpocznie w składzie: Buchalik – Jović, Głowacki, Guzmics, Burliga – Jankowski, Stjepanović – Boguski, Stilić, Guerrier – Brożek.

17.50 Witamy z Inea Stadionu! Dzisiejszy dzień zapisze się w historii Lecha, jak i całej Wielkopolski, jako historyczny. To jest pewne! Kolejorz dzieli bowiem tylko remis od pierwszego od pięciu lat Mistrzostwa Polski.