Lech – Piast 4:0. Zapis meczu

W 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań na własnym boisku zmierzyli się o 18.00  z rewelacyjnie spisującym się beniaminkiem, Piastem Gliwice. Ekipa poznańskiego Lecha przed tygodniem doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Podopieczni Mariusza Rumaka stracili punkty w Gdańsku, gdzie przegrali z Lechią. Teraz zagrali na własnym boisku. Przy Bułgarskiej za kadencji trenera Rumaka Kolejorz nie przegrał ligowego spotkania, ale w ostatnich dwóch meczach również nie wygrał. Zwycięstwo Lecha usadowiło Kolejorza przed niedzielnymi meczami na pozycji wicelidera.

Bardzo dobry mecz Lecha! Pewne zwycięstwo, a to co najbardziej cieszy, to fakt, że kolejne bramki motywowały Kolejorza do strzelenia następnej. Mecz rozegrany w znakomitym tempie

90’+2′ Koniec meczu

90′ Sędzia doliczył dwie minuty

87′ Wolski dostał piłkę na środku boiska i samodzielnie pogonił w stronę bramki. Strzałem zza pola karnego pokonał Trelę. Znakomite wejście na boisko.

85′ Ślusarski sam na sam… i lepszy Trela

83′ Adrian Sikora zmienił Jurado

82′ Lovrencsics zmieniony przez  Wolskiego

81′ Kolejny strzał Lovrencsicsa Trela z trudem odbija w bok.

79′ Lech nie odpuszcza strzał.  Lovrencsics strzela tuż nad poprzeczką.

78′ Henriquez dośrodkowuje a Tonev w pełnym biegu zdobył bramkę (2. w sezonie).

76′ Kolejne wejście… Wilka. Wilk jak Bełchatowie wszedł na boisko, dośrodkował, a Ślusarski strzelił pierwszą bramkę nogą (4. w sezonie)

74′  Zbozień zmieniony przez Fernando

74′ Wilk zmienia Ubiparipa

70′ Tonev podobnie strzela, tym razem z trudem wybił przed siebie Trela.

68′ Strzał Toneva minął metr słupek

64′ Drewniaka zmienia Tonev

64′ Ceesay (3. karta w sezonie) po przepychance z Podgórskim  obejrzał żółtą kartkę

63′ Zganiacza zmienia Cicman

62′ Lovrencsics po indywidualnej akcji wpadł w pole karne, ale akcję zakończył strzałem nad poprzeczką

59′ Drewniak strzela zza pola karnego w poprzeczkę.

58′ Po faulu na Zganiaczu Trałka obejrzał żółtą kartkę (2. w sezonie)

57′ Co raz groźniej pod bramką Piasta.

52′ i 53′ dwie bardzo groźne sytuacje Lecha, po strzale Trałki Izvolt wybił piłkę z bramki na rzut rożny i Kamińskiego, który po dośrodkowaniu Murawskiego przeniósł piłkę nad bramką.

51′ Ceesay (2. gol w sezonie) na skrzydle dostał piłkę, podciągnął do pola karnego ściął do środka i przepięknym rogalem wpakował piłkę do bramki. Piast po 300 minutach stracił bramkę.

49′ Strzał z dystansu Murawskiego broni Trela

46′ Piast rozpoczyna drugą połowę meczu.

45’+1′ Koniec pierwszej połowy

45’+1″Atomowe uderzenie z dystansu Podgórskiego i słupek ratuje teraz Buricia. Piast wygląda jednak lepiej od Lecha, ale ma pecha. Podobnie jak kilka dni temu w meczu z Wisłą Kraków.

45′ Sędzia dolicza jedną minutę

40′ Żółta kartka dla Wołąkiewicza (3. w sezonie) za faul

35′ Po dośrodkowaniu Ceesaya strzał głową Ślusarskiego bramkarz Piasta z pod poprzeczki wybija na róg.

33′ Piast zmarnował sytuację. Jurado będąc bez krycia w polu karnym nie potrafił opanować piłki. A Oleksy, który dopadł do futbolówki przeniósł ją nad bramką.

27′ Piast coraz odważniej atakuje bramkę Lecha.

23` Pierwszy rzut rożny dla Piasta i zespół z Gliwic od razu był bliski zdobycia bramki. Dośrodkowanie Podgórskiego i po główce Kędziory piłka po obronie Buricia trafiła w słupek bramki Lecha.

19′ Ślusarski znakomicie dograł do wbiegającego w pole karne Drewniaka. Strzał trafia w nogi obrońców Piasta i wypada na rzut rożny.

17′ Strzał Podgórskiego po ziemi broni Burić. Nad stadionem strugi padającego deszczu

15′ Niecelny strzał z daleka Ubiparipa

14′ Kartka żółta dla Zganiacz (2. w sezonie) po faulu na Trałce

10` Rzut rożny dla Lecha. Krótko rozegrany stały fragment gry. Lovrencsics zagrywa idealnie po ziemi do Ubiparipa, ale ten jest kompletnie zaskoczony otrzymaniem piłki w polu karnym rywala.

7′ Murawski z linii pola karnego na wprost bramki strzela wprost w ręce bramkarza Piasta. Lech uzyskuje wyraźną przewagę.

5′ Z blisko 40 metrów uderzał Henriquez bramkarz wybił przed siebie, ale zawodnicy Lecha nie potrafili jej dobić.

2` Po faulu Trałki, sędzia dyktuje rzut wolny dla gości. Dośrodkowuje Podgórski i piłkę wybija defensywa Lecha.

1′ Lech Poznań rozpoczął mecz

Składy obu drużyn:

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Szymon Drewniak – Gergo Lovrencsics, Bartosz Ślusarski, Vojo Ubiparip

Piast: Dariusz Trela – Damian Zbozień, Jan Polak, Adrian Klepczyński, Paweł Oleksy – Matej Izvolt, Mariusz Zganiacz, Artis Lazdins Tomasz Podgórski – Ruben Jurado, Wojciech Kędziora