Lech – Legia 1:3. (Galeria)

W 12. kolejce T-Mobile Ekstraklasy ligowy klasyk. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej Lech Poznań przegrał z  Legię Warszawa 1:3. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej pojawiło się prawie  41 tys. kibiców Kolejorza.

Powiedzieli po meczu:
Hubert Wołąkiewicz
: Legia była wyjątkowo skuteczna, trzy bramki strzelone w pierwszej połowie ustawiły spotkanie. Szkoda, zmobilizowaliśmy się do tego spotkania. Chcieliśmy strzelić kontaktową bramkę udało się, ale było za mało czas.Trzy nasze błędy w defensywie, doprowadziły do porażki. Nie ma co gdybać co by było gdyby Bartek wykorzystał sytuacje, które miał, przecież możemy gdybać co by było gdybyśmy nie stracili trzech bramek.

Jan Urban: Wydaje mi się, że pierwszą połowę zagraliśmy perfekcyjnie i  po 30 minutach prowadziliśmy 3:0. Zagraliśmy wysokim pressingiem i zmusiliśmy Lecha do błędów. Lech miał też swoje sytuacje i Bartek Ślusarski mógł zmienić losy spotkania. Zmieniliśmy grę w drugiej połowie, ustawiliśmy się na kontry bowiem wiedzieliśmy,  że Lech będzie chciał odrobić starty. Byliśmy mniej dokładni. Cieszę się, że zdobyliśmy trzy punkty na tak trudnym terenie, cieszę się, że szlagier kolejki był rzeczywiście szlagierem. Znakomita atmosfera, były bramki, były akcje, nie zawiedliśmy publiczności. Ułożyliśmy mecz i Lech próbował odrobić starty, ale mu się nie udało. Nie wiem, czy defensywa była słaba w obu zespołach, czy napastnicy byli dzisiaj bardzo dobrze usposobieni. To był bardzo ładny mecz i powinniśmy się cieszyć z tego, co się wydarzyło na stadionie. Myśmy mieli mniej do stracenie, zwycięstwo w tym meczu pozwala nam na osiągnięcie przewagi.

Mariusz Rumak: – Dzisiaj emocje wzięły gorę nad głową moich zawodników. W pierwszej połowie zagraliśmy inaczej niż trenowaliśmy przez tydzień. Najsłabszy mecz taktyczne od momentu jak prowadzę zespół. Mieliśmy sporo sytuacji i trzeba je wykorzystać, ale skończyło się jak skończyło. Bartek Ślusarski w tygodniu przed meczem trenował trzy razy, grał bez blokady, ale wziął środki przeciwbólowe i jego skuteczność trzeba przeanalizować oddzielnie. Takie porażki bolą, nie zabrakło podejścia, sił, ale przygotowania taktycznego. Ta porażka wiele nas nuczy. Nie jestem smutny, ale zirytowany. Nie mogę doczekać się następnego meczu i następnego na Łazienkowskiej – z tym zespołem musimy grać inaczej. Pokażemy jeszcze, że wiele możemy zrobić w tej lidze. Moja w tym głowa, żeby taki mecz nie zaburzył budowania zespołu. Trudne chwile przeżywaliśmy już w tym roku. Pokazywaliśmy, że potrafimy się podnosić i że jesteśmy monolitem.

Zmiany były wymuszone kontuzjami zawodników, nie miałem więc wielkiego pola manewru. Blok defensywny będzie trudno zbudować, bo nie zagra dodatkowo  Wołąkiewicz, ale będziemy sobie musieli poradzić. Trałka i Kamiński mają podkręcenie stawu skokowego i na dzisiaj  nie wygląda to dobrze.

Linetty? Uważam, że to dobre spotkanie. Kluczowe podanie przy naszej bramce poszło od niego. Dziękuję wszystkim kibicom, że byli z nami, zasługują, by przy takim audytorium wygrywać mecze.Dzisiaj zatraciliśmy coś co mieliśmy od początku sezonu, czyli solidną defensywę  i skuteczność przy nielicznych sytuacjach,  jakie mamy.

Legia wypunktowała Kolejorza. Atak na fotel lidera nie udał się. Czyżby Lech był drużyną za silną dla słabych, a za słaby dla silnych….

90’+4′ Koniec meczu

90’+2′ Łukasik żółta kartka za utrudnianie gry (4. w sezonie)

90’+1′ Gola zastępuje Łukasik

90′ Sędzia doliczył trzy minuty

88′ Ubiparip z woleja mocno niecelnie

85′ Dośrodkowanie Możdżenia do Ślusarskiego, a ten głową obok bramki.

80′ Salinas za Żyrę

79′ Mateusz Możdzeń za kontuzjowanego Kamińskiego.

76′ Linetty żółta kartka (1. w sezonie) za faul, którego nie było.

71′ Znakomite dogranie Linetty do Wołakiewicza, który dośrodkował do Ślusarskiego (5. bramka w sezonie), a ten strzelił pod porzeczkę. Lech strzela honorowego gola. Legia prowadzi 3:1

70′ Kucharczyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Buriciem. Bramkarz Lecha okazał się lepszy.

68′ Wawrzynkiewicz po dośrodkowaniu Furmana strzelił głową tuż nad poprzeczką

66′ Wołąkiewicz  żółta karta. 4 w sezonie i w kolejnym meczu Lecha nie zagra.

64′ Kosecki zmieniony przez Kucharczyka

62′ Djurdjević wchodzi za Trałkę, który bez udziału piłkarza Legii podkręcił staw skokowy

51` Fatalny błąd Kamińskiego, który podaje piłkę pod nogi Koseckiego. Ten wrzuca do Ljuboji, a Serb na 2 metrze nie trafia w futbolówkę.

50`Kapitalna akcja Toneva z prawej strony. Bułgar wykłada do Ubiparipa, który w idealnej sytuacji trafia wprost w Kuciaka.

46` Lovrencsics opuszcza boisko, w jego miejsce Tonev. Węgier ma chyba lekki uraz.

46′ Lech  rozpoczyna drugą połowę.

45’+1′ Koniec pierwszej połowy. Głośne gwizdy na trybunach.

45′ Sędzia przedłuża pierwszą połowę o minutę.

40′ Łukasz Trałka po faulu taktycznym ogląda żółtą kartkę (5. w sezonie).

38′ Lovrencsics ostry strzał. Znakomicie broni Kuciak.

37′ Kolejna doskonała piłka do Ślusarskiego od Ceesaya i po raz kolejny „Ślusarz” posyła piłkę nad bramką.

32′ Kolejny błąd w obronie. Radović dostaje piłkę na wolne pole, wpadł w pole karne i nie atakowany posłał piłkę obok rozpaczliwie broniącego Buricia. Lech leży na łopatkach, a Legia zabójczo kontruje. Legia prowadzi już 3:0.

30′ Bartosz Ślusarski po dośrodkowaniu Ceesaya posyła piłkę nad bramką

27′ Po faulu na Ubiparipie Rzeźniczak obejrzał żółtą kartkę.

24′ Po strzale Ślusarskiego piłka trafiła w słupek.

20′ Wołąkiewicz podał wprost pod nogi Ljuboji. Ten strzelił z dystansu na szczęcie dla Lecha niecelnie.

17′ Ljuboja z rzutu wolnego obok słupka

16′ Furman dośrodkowuje, ale piłka zmierza pod poprzeczkę bramki Lecha. Burić wybił ją nad poprzeczką na róg.

14′ Kolejna kontra Legii. Wawrzyniak indywidualnie zaatakował, wpadł w pole karne i z ostrego kąta wpakował bramkę obok Buricia. Nokaut Lecha. Lech przegrywa 2:0

11′ Lech cisnął, a Legia strzela bramkę z kontry. Ze swojej połowy Wawrzyniak podaje długą piłkę do Koseckiego (4 bramka w sezonie), który przelobował wybiegającego z bramki bramkarza Lecha. 1:0 dla Legii.

6′ Po indywidualnej akcji Radović posyła piłkę nad bramką Lecha.

3′ Lech opanował sytuację w środku boiska i próbuje zagrozić bramce Lecha. Po podaniu Murawskiego Ślusarski był bliski przejęcia piłki w polu karnym.

1′ Legia rozpoczęła mecz

Składy obu drużyn:

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Rafał Murawski – Vojo Ubiparip, Karol Linetty, Gergo Lovrencsics – Bartosz Ślusarski

Legia: Dusan Kuciak – Jakub Rzeźniczak, Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak – Janusz Gol, Dominik Furman – Jakub Kosecki, Miroslav Radović, Michał Żyro – Danijel Ljuboja