Lech – Korona: Relacja minuta po minucie

W obliczu sobotniej porażki Legii Warszawa, Lech Poznań miał w niedzielę okazję do zakończenia 27. kolejki rkstraklasy na pierwszym miejscu. Najpierw podopieczni Macieja Skorży musieli jednak zwyciężyć Koronę Kielce. Wynik spotkania otworzył Gergo Lovrencsics i Lech był już wtedy na pozycji lidera. Kilka minut później gola strzelił także Luis Carlos i lechici tylko zremisowali 1:1 (0:0) – tym samym szybko opuścili fotel lidera.

Lech - Korona 061

19:51 Lech tylko remisuje z Koroną Kielce i zamiast zastąpić Legię na pozycji lidera, odrabia do niej jeden punkt.

90+3.min Koniec meczu.

90+2. min Utyka Dawid Kownacki.

90+1. min  Kolejorz miał okazję do wyprowadzenia kontry, ale podanie Jevticia zostało przejęte. Ogrom niedokładności ze strony Lecha w tym spotkaniu.

90.min Sędzia Przybył doliczył 3 minuty.

88.min Do końca spotkania pozostało już tylko około 3 minut. Jeśli wynik nie ulegnie zmianie, to Lech nie zastąpi Legii na pozycji lidera, a jedynie odrobi do niej jeden punkt.

83.min Z rzutu rożnego dośrodkowywał Barry Douglas i piłka dotarła do osiemnastoletniego napastnika Lecha. Ten głową skierował ją do bramki, ale w ostatniej chwili Cerniauskas przeniósł piłkę na poprzeczkę.

83.min Poprzeczka po strzale głową Kownackiego!

81.min Zaura Sadajewa zmienia Pawłowski.

80.min Do końca podstawowego czasu gry pozostało już tylko 10 minut. Tymczasem na boisku melduje się Szymon Pawłowski, czyli zawodnik, który końca meczu z Błękitnymi nie doczekał z uwagi na rozciętą głowę.

Lech 078

77.min Rafaela Porcellisa zmienia Przemysław Trytko.

73.min W sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Trałka. Kapitan Kolejorza poszukał prostopadłym podaniem któregoś z lechitów w polu karnym, ale żadnego tam nie było. W Poznaniu wciąż remis.

69.min Linettego zmienia Darko Jevtić.

65.min Bramkę dla gości zdobył Luis Carlos.

65.min Gol dla Korony.

58.min Gergo Lovrencsics przyjął wybijaną przez bramkarza Korony piłkę i uderzył z prostego podbicia. Piłka powędrowała ku dalszemu słupku, odbiła się od niego i wpadła do siatki.  Kolejorz prowadzi 1:0.

58.min GOOOOOOOOL!!!

54.min Vlastymir Ivanovic został ukarany przez sędziego głównego żółtą kartką za faul taktyczny na Dawidzie Kownackim.

52.min Kolejna próba strzału z dystansu węgierskiego skrzydłowego Lecha. Tym razem z okolic 16 metra próbował wkręcić piłkę po dlugim rogu, ale strzał okazał się zbyt słaby.

48.min W to przyjemne niedzielne popołudnie na trybunach poznańskiego stadionu zjawiło się 24 308 kibiców.

46.min Wracamy do gry. Lech wznowił grę z jedną zmianą. Młodego skrzydłowego- Formellę, zmienił kolejny młody- Kownacki.

18.59 Zawodnicy obu drużyn meldują się z powrotem na murawie Inea Stadionu.

18.56 Na boisku witamy przygotowującego się do gry w drugiej połowie Dawida Kownackiego. Zmieni Dariusza Formellę.

45.min Kolejny strzał rozpaczy w wykonaniu podopiecznego trenera Macieja Skorży. Z 40 metrów piłkę w pusty dziś Kocioł posłał Zaur Sadajew. Tym samym sędzia kończy pierwszą połowę.

40.min Strzał z 20 metrów Gergo Lovrencsicsa, ale na rzut rożny piłkę wypiąstkował Cerniauskas.

36.min Ależ piękna akcja lechitów! Formella pięknie posłał do Kędziory, ten jeszcze lepiej zagrał do wychodzącego sam na sam Sadajewowi, ale Czeczen nie trafił do pustej bramki. Piłka co prawda zatrzymała się na siatce, ale… bocznej.

33.min Póki co, lechici nie rozgrywają dobrych zawodów. Podania są bardzo niedokładne, a piłka tracona w bezmyślny sposób.

27.min Żółtą kartkę za faul w narożniku boiska otrzymuje Łukasz Trałka. Kolejorz zdaje się być totalnie pogubiony.

25.min Strzał Karola Linettego odbija Cerniauskas i piłka wędruje pod nogi nadbiegającego Kaspra Hamalainena. Ten lobuje bramkarza Korony, ale jakimś cudem kielecki bramkarz łapię futbolówkę.

21.min Przestrzelony! Niesamowity hałas na Inea Stadionie stworzony przez kibiców zgromadzonych dziś w narożniku trybuny III i IV ze względu na zamknięcie Kotła przez wojewodę sprawił, że Porcellis posłał piłkę wysoko ponad poprzeczkę.

20.min Rzut karny dla Korony. Faulował Dariusz Formella.

17.min Póki co kibice zgromadzeni na Inea Stadionie, w tym 10 tysięcy gimnazjalistów zaproszonych przez klub na spotkanie mają prawo narzekać na brak emocji. Gra toczy się głównie w środkowym sektorze boiska, a zawodnicy obu drużyn toczą zacięty bój o posiadanie piłki.

13.min Kolejna groźna sytuacja pod bramką Cerniauskasa. Dośrodkowywał Douglas, a strzał głową oddał Marcin Kamiński. Piłka została jednak wybita na aut przez obrońcę gości.

7.min Ależ kiks Gostomskiego! Po strzale Golańskiego wypłuł piłkę, a ta wpadła prosto pod nogi jednego z podopiecznych Tarasiewicza. Ten skierował futbolówkę do bramki i goście z Kielc zaczęli się cieszyć ze strzelonej bramki. Sędzia boczny uniósł w górę chorągiewkę i gol nie został uznany.

5.min Pierwsza groźniejsza akcja ze strony Poznańskiej Lokomotywy. Prawym skrzydłem pognał wracający do gry Gergo Lovrencsics, ale jego dośrodkowanie nie należało do najcelniejszych. W efekcie piłka padła łupem zawodników Korony.

1.min Zaczynamy

18.00 Sędzia główny tego spotkania Jarosław Przybył już ustawił piłkę na środku boiska i zaczną Kielczanie.

17.56 Korona Kielce trenera Ryszarda Tarasiewicza zacznie natomiast w składzie: Cerniauskas- Golański, Dejmek, Malarczyk, Leandro- Fertovs, Jovanovic- Luis Carlos, Kapo, Pylypchuk- Porcellis

Rezerwowi: Małecki, Sylwestrzak, Klemenz, Trytko, Ouatara, Sierpina, Aankour

17.53 Z powodu czwartkowej dogrywki w półfinale Pucharu Polski trener Maciej Skorża zmuszony był do kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Lech Poznań rozpocznie ten mecz w składzie: Gostomski- Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas- Linetty, Trałka- Lovrencsics, Hamalainen, Formella- Sadaev.

Rezerwowi: Kotorowski, Kadar, Pawłowski, Jevtić, Serafin, Kownacki, Henriquez

17.5o Wczoraj swój mecz z Lechią Gdańsk przegrała Legia Warszawa zajmująca jeszcze obecnie pierwszą pozycję w tabeli Ekstraklasy. Jeśli więc Kolejorz wygra dziś mecz zastąpi wojskowych na ligowym tronie.

17.40 Witam serdecznie ze Stadionu Inea na ulicy Bułgarskiej. O godzinie 18.00 robrzmi tutaj pierwszy gwizdek w meczu 27.kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Koroną Kielce.