Lech – Khazar 1:0. Zapis meczu

Piłkarze poznańskiego Lecha pokonali 1:0 Khazar Lenkoran po bardzo ładnej bramce Tonewa. Bułgarski piłkarz należał do wyróżniających się postaci tego spotkania.  W pierwszym meczu Kolejorz zremisował na wyjedzie 1:1, co w bilansie dwóch meczy dało mu awans do III rundy eliminacji gdzie spotka się ze szwedzkim AIK, który wygrał na wyjeździe 1-0 z islandzkim FH w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami padł remis 1-1. Mecze kolejnej fazy rozgrywek Ligi Europy odbędą się 2 i 9 sierpnia. Poznaniacy pierwsze spotkanie rozegrają na wyjeździe.

Lech Poznań podejmuje w czwartek o 20 Azerski Khazar Lenkoran. To mecz II rundy eliminacji Ligi Europy.  W pierwszym spotkaniu lechici na wyjeździe zremisowali z Khazarem 1:1. Kto zagra w kolejnej  rundzie eliminacyjnej. Zapraszamy na zapis meczu.

90’+3″ KOniec meczu Lech awansował do III rundy eliminacji Ligii Europy.

90’+2″ Boisko opuścił Trałka, którego zamienił Djurdjević

90′ Za celowe zagranie ręką drugą żółtą kartką ukarany Amirgulijew, ktory musi opuścić boisko. Azerowie kończą mecz w dziesiątkę.

90′ Sędzia doliczył trzy minuty..

90′ Seria rzutów rożnych bitych przez gości

88″  Lovrencsics z lewej strony boiska wymanewrował obrońce wpadł w pole karne i strzelił mocno w dolny róg bramki, ale na posterunku był bramkarz gości wybijając piłkę na rzut rożny.

86″ Ślusarskiego zmienia Bereszyński.

84′ Burić otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

81′ Gomes za Pita zmiana w drużynie gośći

79′  Strzał głową Lovrencsics wybija bramkarz wprost pod nogi Węgra, ten jednak dobitką również nie zmusił do kapitulacji golkipera Azerów.

77″ Żółta kartka Allahwerdijew

76″ Tonev znakomite dośrodkowanie z lewej strony w pole karne, ale strzałem nie popisał się Lovrencsics

74″ Żółta kartka dla Trałki.

71″ Żółta karta dla Bonfima

68′ Dośrodkowanie płaskie Toneva z prawej strony, z piłką na piątym metrze mija się Możdżeń.

65″ Zmiana również w Khazarze – Brenes za Tounkarę.

63″ Lovrencsics za Ubiparipa zmiana w Lechu.

62′ Ubiparip zmarnował znakomitą sytuację. Otrzymał piłkę na siódmy metr od Toneva i strzelił obok słupka. Z wściekłości odkopnął w za co został ukarany żółtą kartką.

60′ Bardzo groźny strzał z ponad 30 metrów Toneva z trudem na róg wybił bramkarz gości Agajew

55′ Żółta kartka dla Arboledy

52′ Kamiński prostopadłym podaniem próbował uruchomić Ślusarskiego, ale było zdecydowanie za mocne.

47′ Pierwsza groźna sytuacja Lecha. Ślusarski wjechał w pole karne, ale próbę dośrodkowania zablokował obrońca Khazaru.

46′ Lech rozpoczyna drugą połoe spotkania.

45’+1″ Koniec pierwszej połowy meczu

45″ Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry

43″ Żółta kartka dla  Amirgulijewa

35″ Strzał Możdżenia z trzydziestu metrów przeleciał nad poprzeczką.

29″ mecz toczony w spokojnej atmosferze. Lech nie forsuje tempa, a Khazar próbuje przedostać się pod bramkę poznaniaków i kończyć strzałami z dalszych odległości.

20′ Pit mocno uderzał z 25 metrów, ale Burić sparował piłkę na aut.

15′ Tonev po zaskakującym strzale zza pola karnego w dolny róg bramki daje Lechowi prowadzenie. Bramka padła po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.

10′ Ostry strzał   Pita  pod poprzeczkę wybija końcami palców na rzut rożny Jasmin Burić. Khazar ma optyczną przewagę.

6′ groźna sytuacja pod bramką Lecha po rzucie rożnym. Subasić strzelił przewrotką obok bramiki.

1′ mecz od środka rozpoczął Khazar

Przed meczem minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego tragicznie w poniedziałek Macieja Opali, byłego fotografa klubowego

Składy:

Lech: Burić -Wołąkiewicz, Arboleda, Kamiński, Henriquez – Możdżeń, Murawski, Trałka, Tonev – Ślusarki , Ubiparip

Khazar: Agajew – Todorow, Allahwerdijew, Scarlatache, Bonfim, – Pit, Abiszow, Alwiz, Tounkara – Subasić, Amirgulijew