Lech II vs. Warta Poznań na zdjęciach

Rezerwy Lecha Poznań wygrały dzisiaj mecz towarzyski z Wartą Poznań 4:1 (1:1). Gole dla podopiecznych trenera Ivana Djurdjevica zdobywali Hubert Sobol, Jakub Pawlicki, Filip Nawrocki i Arkadiusz Kaczmarek, a dla zespołu Petra Nemca – Adrian Chopcia. Patronat nad zielonymi sprawuje Nasz Głos Poznański.

Pierwsza część spotkania w wykonaniu obu ekip była bardzo wyrównana. W 21 minucie lechici objęli prowadzenie za sprawą trzeciego w tym roku trafienia 17-letniego napastnika Huberta Sobola. Zieloni  szybko odpowiedzieli, bo już sześć minut. Po strzale Pawła Piceluka piłka zawisła w polu karnym, do główki doszedł Adrian Chopcia i efektownym szczupakiem pokonał bramkarza Kolejorza i do przerwy przy ulicy Gdańskiej był wynik remisowy.

Po tych trzech kwadransach meczu standardowo szkoleniowiec zielonych Petr Nemec zmienił prawię całą jedenastkę. Mecz do końca rozegrali Bartosz Kieliba, a także Artur Marciniak. Gra warciarzy po przerwie nie wyglądała już tak okazale w ofensywnych poczynaniach, a swoje okazje miał Lech. Podopieczni Djurdjevica odzyskali prowadzenie za sprawą wprowadzonego pomocnika Jakuba Pawlickiego. Autorem trzeciej bramki został grający na środku obrony Filip Nawrocki, który dobrze wykorzystał dogranie Pawlickiego. Zwycięstwo Lecha przypieczętował atakujący Arkadiusz Kaczmarek, ustalając wynik meczu na niespełna 20 minut przed jego zakończeniem.

To druga wygrana Lecha II podczas przygotowań (wcześniej wygrał z Nielbą 7:1). Najbliższy sparing czeka go w niedzielę, z Zagłębiem Lubin. Dla Warty była to pierwsza porażka w trzecim meczu kontrolnym.

Warta Poznań – Lech II Poznań 1:4 (1:1)

Bramki: dla Warty Adrian Chopcia (27); dla Lecha II: Sobol (21), Pawlicki (65), Nawrocki (69), A. Kaczmarek (71)

Warta Poznań (pierwsza połowa) – Laskowski – Kiełb, Kieliba, Dejewski, Jasiński – Marciniak, Szynka, Żmijewski, Kalupa, Chopcia – Piceluk

Warta Poznań (druga połowa) – Lis – Wypych, Onsorge, Kieliba, Brzostowski- Kita, Marciniak, Cieprka, Sanocki, Mikołajczak – Przybyła

Lech II Poznań: Wojciech Olesiński – Maciej Orłowski, Filip Nawrocki, Jan Andrzejewski – Szymon Zalewski (61. Tomasz Kaczmarek), Dariusz Dudka (61. Mateusz Skrzypczak), Łukasz Norkowski (61. Jakub Pawlicki), Eryk Kryg (61. Kacper Friska), Michał Skóraś (61. Oskar Nowak) – Hubert Sobol (61. Arkadiusz Kaczmarek), Michał Cywiński (75. Marek Mróz).