Lech II rozgromił Tarnovię Tarnowo Podgórne

Drugi zespół Lecha nie rezygnuje z walki o zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. Podopieczni Patryka Kniata rozgromili dziś Tarnovię Tarnowo Podgórne aż 7:0. Hattrickiem popisał się Niklas Zulciak. O innych spotkaniach w tej grupie czytaj tutaj – kliknij.

Lech II

W bardzo silnym składzie przystąpiła do dzisiejszego meczu drużyna rezerw. Na boisku we Wronkach pojawili się między innymi Jasmin Burić, Darko Jevtić czy Muhamed Keita. Bohaterem pierwszej części spotkania był jednak Niklas Zulciak. Pomocnik otworzył wynik spotkania w 9. minucie wykorzystując podanie Szymona Drewniaka, później skutecznie wykończył indywidualną akcję, a tuż przed przerwą skompletował klasycznego hattricka. Trzeci gol padł już w okresie gry w liczebnej przewadze po tym jak w 33. minucie czerwoną kartkę zobaczył jeden z gości.

Na przerwę Lech schodził z przewagą czterech bramek, ponieważ tuż przed końcowym gwizdkiem gola zdobył jeszcze Muhamed Keita. Norwega po pierwszej połowie zmienił Krystian Sanocki, na boisku pojawił się też Darko Jevtić. Szwajcar był autorem kolejnych dwóch goli – w 72. minucie uderzył świetnie z rzutu wolnego, a osiem minut przed końcem trafił do bramki po podaniu Ubiparipa. Wynik ustalił w 87. minucie Grzegorz Rogala pewnie egzekwując rzut karny.

Trener Patryk Kniat po meczu był zadowolony z wyniku, przy czym nie ukrywał, że innego rozstrzygnięcia się nie spodziewał. – W takim składzie osobowym wygrana była naszym obowiązkiem i cieszę się, że zrobiliśmy to w przekonywującym stylu. Zależało nam, aby mecz rozstrzygnąć w pierwszej połowie, tak też się stało”. Po zwycięstwie rezerwy utrzymały trzecią pozycję i mają nadal sześć punktów straty do Warty Poznań. Do końca sezonu pozostało jeszcze 10 kolejek. Następny mecz drugi zespół rozegra już w środę w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią.

​LECH II POZNAŃ – TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE 7:0 (4:0)

Bramki: Zulciak (9′, 19′, 45′), Keita (45′), Jevtić (72′, 82′), Rogala (87′ – karny)

Lech: Burić – Orłowski, Dejewski, Wilusz, Rogala – Djoum (46. Jevtić), Serafin, Drewniak – Keita (46. Sanocki), Zulciak (77. Fontowicz), Ubiparip.