Lech – Cracovia 2:0

Lech Poznań pokonał w niedzielę Cracovię 2:0 (1:0). Gole zdobyli Darko Jevtić i Christian Gytkjaer. Pod koniec pierwszej połowy goście nie wykorzystali rzutu karnego.

Zdecydowanie spotkanie lepiej rozpoczęli lechici. W 5 minucie mogli  już prowadzić po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Trałka główkował, ale Maciej Gostomski popisał się wyśmienitą interwencją. Przez niemalże cały czas Lech ze spokojem prowadził grę. Wynik otworzył się w 20 minucie, kiedy to Lech wyszedł na prowadzenie. Zaczęło się od fenomenalnego podania Tiby do Kostewycza, który zagrał do Gytkjaera, napastnik miał przed sobą tylko bramkarza, lecz Duńczyk zamiast trafić do siatki trafił w Gostomskiego, a odbita piłka od niego trafiła pod nogi Jevticia, który bezproblemowo skierował futbolówkę do pustej bramki.