LECH – AIK 1:0 Zapis meczu

W rewanżowym meczu III rundy eliminacyjnej Ligi Europy drużyna Lecha Poznań podejmie w czwartek o 20.00 szwedzki AIK Solna. Podopieczni Mariusza Rumaka w pierwszym meczu przegrali na Rasundzie 0:3 i teraz czeka ich bardzo trudne zadanie.

90+4′ I żegnaj Europo na rok!

90’+3 Ubiparip zobaczył żółtą kartką

90′ Sędzia doliczył cztery minuty. Lech rozpaczliwie atakuje

87′ Lech przy piłce od kilku minut, ale nie jest w stanie sforsować obrony AIK

85′ Kwame Karikari  ukarany żółtą kartką.

85′  Lovrencsics zmieniony przez Wilka

81′  Żółta kartka dla Ivana Turiny za opóźnianie gry

81` Tjernstrom za Mutumbę – zmiana w AIK

73′  Po stracie bramki trener gości od razu zdecydował się dokonać zmiany. Kwame Karikari zastąpił Viktora Lundberga

72′ Bramkę płaskim strzałem zdobywa Możdżeń

68` Po dośrodkowaniu Możdżenia główkował Arboleda, ale Turina obronił bez trudu

60′ Bereszyński zmienia Trałkę, a Ubiparip za Tonewa

54` Możdżeń strzelił  z 30 metrów, ale bez problemów obronił  Turina.

52` Po długim wybiciu Burica do piłki dopadł Tonev, ale podał do Lovrencsicsa niecelnie

46` Początek drugiej połowy. Oba zespoły bez zmian. Zaczyna AIK.

45` Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek.

40` Taktyczny faul Ahmana-Perssona na Henriquezie i żółta kartka dla gracza AIK.

26` Groźnie pod bramką Lecha. Strzał Borgesa z 20 metrów na raty broni Burić.

22` Mocny strzał Lovrencsicsa zza pola karnego paruje przed siebie Turina broniąc kolanami.

19` Świetny strzał Możdżenia ze skraju pola karnego, ale Turina wybija na róg.

15` Po błędzie Backman sam przed Turiną znalazł się Lovrencsics, ale został zablokowany, a poprawkę Możdżenia obronił Turina.

12` Groźny płaski strzał Borgesa po akcji Atakory, ale obok słupka.

8′ I nic się nie dzieje

1` Początek meczu. Zaczyna Lech. Na trybunach jest grupa ok. 300 kibiców ze Szwecji.

Składy obu drużyn:

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez – Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Szymon Drewniak – Mateusz Możdżeń, Gergo Lovrencsics, Aleksandar Tonev

AIK: Ivan Turina – Martin Lorentzon, Per Karlsson, Niklas Backman, Nils-Erik Johansson – Lalawele Atakore, Robert Ahman-Persson, Helgi Danielsson, Martin Mutumba – Celso Borges – Viktor Lundberg

Arbitrem dzisiejszego meczu Lecha Poznań z AIK Solna będzie Libor Kovarik. 36-letni Czech mieszka w Pradze i jest analitykiem finansowym. Arbitrem międzynarodowym jest od 2006 roku. Do tej pory prowadził 36 spotkań w europejskich rozgrywkach. Podyktował w nich sześć rzutów karnych (po trzy dla gospodarzy i gości) i pokazał pięć czerwonych kartek (jedną dla gospodarzy). W trakcie swojej kariery nie sędziował jeszcze meczu z udziałem polskiej drużyny. Jego największym osiągnięciem jest prowadzenie finału Mistrzostw Europy do lat 17 w 2008 roku. W obecnym sezonie sędziował jeden mecz II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy.