Lech – AEK Larnaka 1:3. Kolejorz słabszy od wicemistrza Cypru

W sparingu kończącym pierwsze zgrupowanie w Opalenicy, Lech Poznań przegrał we Wronkach z cypryjskim AEK Larnaka 1-3(0:2). Pomimo bardziej sprzyjających warunków pogodowych Kolejorz rozegrał słabszy mecz niż wczoraj z Brøndby.

Analogicznie jak rok temu dzisiejszy rywal Kolejorza przygotowuje się do nowego sezonu na polskiej ziemi. Poprzedniego lata lechici bezbramkowo zremisowali z obecnym wicemistrzem Cypru. Dzisiejszego wieczoru AEK Larnaka z wieloma doświadczonymi zawodnikami w składzie zdołała pokonać Lecha, który od pierwszej minuty wystąpił w odmłodzonym składzie. Średnia wieku wstępnej jedenastki Kolejorza wynosiła zaledwie ok. 20 lat.

Mocny start w natarciu cypryjskich piłkarzy przyniósł im ekspresowe prowadzenie. Już w 4 minucie po pomyłce Miłosza Mleczki Ivan Trickovski bez trudu umieścił piłkę w siatce. Początek spotkania nie przebiegał po myśli lechitów, którzy grali dość chaotycznie i niepewnie, popełniając wiele podstawowych błędów. Jeden z nich popełnił Mateusz Skrzypczak faulując przeciwnika we własnym polu karnym. Jedenastkę płynnie wykorzystał były zawodnik warszawskiej Legii, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.