LAK: pierwsza porażka zespołu Big Plus Poznań

Broniący mistrzowskiego tytułu koszykarze zespołu Big Plus Poznań w miniony weekend zanotowali pierwszą porażkę w trwającym sezonie Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej. Patronem medialnym rozgrywek jest „Nasz Głos Poznański”.

LAK styczen 2015
W Lidze Amatorskiej Koszykówki nie ma już zespołu bez porażki, gdyż swoje pierwsze potknięcie w tegorocznej edycji rozgrywek zanotowali koszykarze Big Plusa Poznań. Sprawcami tej niespodzianki byli zawodnicy Dolewki.pl, którzy pokonali obrońców mistrzowskiego tytułu  51:44. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Po pierwszej kwarcie meczu minimalnie lepsi byli koszykarze Dolewki, którzy na tym etapie rywalizacji prowadzili 14:12.

W drugiej odsłonie spotkania grający szybko i skutecznie koszykarze Dolewki uzyskali już kilkupunktową przewagę, a w kolejnej odsłonie wzrosła do 17 punktów. Na słowa uznania zasługują Maciej Bodnar, Rafał Szepelowski i Michał Bodnar, którzy prowadzili grę Dolewki. Jednak w kolejnych minutach inicjatywa należała już do ekipy Big Plusa, którą poderwał Adam Baganc. W odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund trzykrotnie trafił zza trzy punkty. Na niespełna 2. minuty przed zakończeniem spotkania przewaga Dolewki stopniała do zaledwie sześciu oczek. Doświadczeni koszykarze Dolewki utrzymali jednak prowadzenie i pokonali ostatecznie ekipę Big Plusa 51:44. Wynik meczu trafieniem z rzutu wolnego ustalił wspomniany wcześniej Michał Bodnar.

Ważne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie koszykarze zespołu Kerry Polska, którzy w piątkowy wieczór rywalizowali z ekipą Late Basket. Po wyrównanej pierwszej kwarcie spotkania zakończonej wynikiem 17:17, w drugiej odsłonie meczu inicjatywę przejęli zawodnicy Kerry. Mocna obrona i skutecznie wykańczane ataki pozwoliły koszykarzom Kerry wygrać kwartę aż 13:3 i objąć 10-punktowe prowadzenie. Wywalczonej w tej części gry przewagi doświadczeni zawodnicy Kerry Polska nie oddali już do ostatniej syreny spotkania pokonując ostatecznie ekipę Late Basket 62:56. W zwycięskim zespole dobrą partię rozegrali rozgrywający ekipy Kerry – Daniel Blumczyński i Mateusz Wasiński, którzy zdobyli łącznie dla swojej drużyny 34 punkty. Wśród pokonanych z dobrej strony zaprezentował się w tym meczu nowy nabytek zespołu Late – Adam Stefanowicz, który zaliczył 17 punktów.

W mocno osłabionym kontuzjami składzie przystąpili do pojedynku z ekipą Chicago Ból koszykarze drużyny Lobos Locos. Już w pierwszej kwarcie meczu zawodnicy Chicago uzyskali kilkupunktową przewagę, a schodząc na przerwę prowadzili 30:22. Braki kadrowe w ekipie Lobos Locos najbardziej widoczne były w pojedynkach na obu tablicach. Koszykarze Lobos zebrali w tym meczu zaledwie 28 piłek przy aż 53 zbiórkach rywala. W tym elemencie gry dominowali gracze Chicago Artur Lemański i Radosław Szukała, którzy w sumie zanotowali 25 zbiórek. Ostatecznie Chicago Ból wygrało z Lobos Locos 61:49. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył w tym spotkaniu Piotr Gacek – 19, a dla pokonanych Paweł Waliszewski – również 19 punktów.

Z uwagi na rozpoczynające się w regionie ferie zimowe w rozgrywkach Ligi Amatorskiej Koszykówki (LAK) nastąpi teraz dwutygodniowa przerwa. Do sportowych zmagań zespoły powrócą w piątek, 6 marca, kiedy to w obiektach Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II rozegrane zostaną kolejne spotkania LAK. Rywalizować w nich będą zespoły Politechniki z Goggle, Chyżych Dziadków z Blackendem, Raiffeisen Bank z Four creative i Big Plusa z Lobos Locos. Początek pierwszego meczu o godzinie 17.30.