LAK: Chyże Dziadki odprawiają kolejnych rywali

Nie zwalniają tempa koszykarze zespołu Chyżych Dziadków. Dwunasta drużyna ubiegłego sezonu Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej w ostatniej kolejce niespodziewanie pokonała obrońców mistrzowskiego tytułu koszykarzy Dolewki.pl  45:43. Patronem medialnym rozgrywek jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

LAK Chyże Dziadki 2015_2016

Koszykarze Dolewki.pl przystąpili do meczu z Chyżymi Dziadkami bez swoich rozgrywających Macieja Śmidowicza i Rafała Szepelowskiego. Mimo osłabienia, obrońcy mistrzowskiego tytułu, dzięki skutecznej grze  Michała Bodnara i Macieja Bodnara przez większą część spotkania spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Po trzech kwartach meczu koszykarze Dolewki prowadzili 39:30 i nic nie zapowiadało tak emocjonującej końcówki spotkania.

Ostatnia odsłona meczu należała jednak zdecydowanie do ekipy Dziadków. Twarda obrona i skutecznie wyprowadzane ataki pozwoliły Dziadkom wygrać ostatnią kwartę meczu aż 15:4 i pokonać sensacyjnie ekipę Dolewki.pl  45:43. Punkty na wagę zwycięstwa w tym meczu, trafieniem z rzutu wolnego zdobył Mikołaj Sierżant.  W zwycięskim zespole bardzo dobre zawody rozegrał Jarosław Domański, który zakończył spotkanie z dorobkiem 15 punktów, 8 zbiórek, 4 asyst i 2 bloków. Po tym zwycięstwie koszykarze ekipy Chyżych Dziadków pozostają jedynym zespołem w grupie A, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Serię zwycięstw przerwali koszykarzom Late Basket zawodnicy zespołu Lobos Locos. Już w pierwszej kwarcie meczu zawodnicy Lobos Locos wypracowali sobie przewagę 16:8, której jak się później okazało, nie oddali już do końcowej syreny. W ekipie gospodarzy talentem strzeleckim błysnął ponownie Paweł Matysiak. Zawodnik ekipy Lobos Locos zanotował w tym pojedynku 6 trafień zza łuku 6,75m, a spotkanie zakończył z dorobkiem  22 punktów, 4 zbiórek i 4 asyst. W ekipie gości widoczny był brak w tym spotkaniu lidera drużyny Late – Łukasza Ulchurskiego. Choć na rozegraniu dzielnie walczył Karol Tkacz (22 punkty), a na tablicach niepodzielnie władał  Marcin Jamroziak (11 zbiórek), nie wystarczyło to jednak do pokonania dobrze dysponowanych tego wieczoru graczy Wilków. Ostatecznie koszykarze Lobos Locos pokonali ekipę Late Basket 60:50.

Pewne zwycięstwo zanotowali na swoim koszykarze Chicago Ból, którzy różnicą 21 punktów pokonali ekipę Koszolotów. Największą przewagę gracze Chicago wypracowali sobie w drugiej kwarcie meczu, w której to pokonali rywala aż  19:8. W ekipie gospodarzy dobrą partię rozegrali Arkadiusz Dudko oraz Piotr Gacek, którzy razem zdobyli 32 punkty. Mimo lepszej gry Koszolotów w trzeciej kwarcie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chicago Ból 66:45.

LAK Chicago Bol 2015_2016
Ostre strzelanie urządzili sobie gracze Big Plusa Poznań, którzy rywalizowali ze studentami Politechniki Poznańskiej. Już do przerwy koszykarze Big Plusa prowadzili pewnie różnicą blisko 20 punktów, kiedy to na tablicy wyników było 34:15. Kosz drużyny gości najbardziej dziurawił w tym pojedynku Adam Kaczmarek, który na finiszu spotkania miał na koncie 18 zdobytych punktów i 9 zbiórek. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a gracze Big Plusa systematycznie powiększali swoją przewagę punktową, aby ostatecznie pokonać studentów 73:45 i awansować na fotel lidera grupy B.

Kolejne spotkania w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej rozegrane zostaną w piątek, 4 grudnia 2015 roku w hali sportowej Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II, a rywalizować będą AZS Politechnika Poznań z Chicago Ból, Hoppecke Baset Team z Dolewką.pl, WLT z Goggle i Chyże Dziadki z Kerry Polska. Początek sportowych zmagań o godzinie 17:30. Patronem medialnym rozgrywek jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.