LAK: Big Plus, Kerry Polska i Dolewka bez porażki

Big Plus Poznań, Kerry Polska i Dolewka.pl – to jedyne trzy zespoły, które w nowym sezonie Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej nie zaznały jeszcze goryczy porażki.

LAK Final 2013 Big - Dolewka

W ostatniej serii spotkań pierwsze potknięcia zanotowały ekipy Chicago Ból i rezerw Politechniki Poznańskiej, a swoje pierwsze sukcesy odnotowały drużyny Goggle i Raiffeisen Bank. Jedynym zespołem, który nadal pozostaje bez zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach jest drużyna Hoppecke.

Chicago Ból przegrało z Big Plusem. Po pierwszej części gry minimalnie lepsi byli broniący mistrzowskiego tytułu koszykarze Big Plusa, którzy schodzili na przerwę prowadząc  36:33. Po zmianie stron gra nadal była wyrównana, ale Big Plus stopniowo powiększał przewagę, aby ostatecznie wygrać 79:64. W ekipie Biga bardzo dobre zawody rozgrywał Adam Kaczmarek, który na finiszu spotkania miał na koncie 30 zdobytych punktów i 12 zbiórek. Wśród pokonanych kolejne double-double w obecnym sezonie zanotował Piotr Gacek, który zakończył spotkanie mając na koncie 19 punktów i 10 zbiórek.

Natomiast w grupie B doszło do konfrontacji dwóch niepokonanych jak dotąd zespołów. Politechnika Poznańska podejmowała koszykarzy Dolewki.pl. Przez całe spotkanie trwała zacięta i wyrównana walka, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Po trzech kwartach meczu zakończonych wynikami 14:14, 12:13 i  15:14 na tablicy wyników był remis 41:41. W ostatniej odsłonie spotkania obraz gry nie zmienił się, a wynik końcowy był sprawą otwartą do ostatniego gwizdka sędziego. Na 50 sekund przed zakończeniem meczu, przy 1-punktowym prowadzeniu koszykarzy Dolewki 51:50, na linii rzutów wolnych stanął Jakub Mietliński. Trafiając oba przysługujące mu rzuty wolne  wyprowadził swój zespół na 3-punktowe prowadzenie, którego zawodnicy Dolewki nie oddali już do końca spotkania. Ostatecznie koszykarze Dolewki.pl pokonali studentów Politechniki 57:52 zostając tym samym nowym liderem grupy B. W zwycięskim zespole bardzo dobre spotkanie z osiągnięciami na poziomie double-double zanotował Jarosław Bernat (10 punktów i 10 zbiórek).

Ciekawe i emocjonujące zawody rozegrały również zespoły Hoppecke i Lobos Locos. Przez trzy kwarty meczu pojedynek ten  również był bardzo zacięty i wyrównany z minimalną przewagą koszykarzy Lobos Locos, którzy ostatnią odsłonę spotkania rozpoczynali prowadząc  54:48. W ekipie Lobos świetną partię rozgrywał Emil Gruszczyński – aż 29 punktów w całym spotkaniu, którego na tablicach dzielnie wspierali Michał Chodziutko i Konrad Hrabia. Ostateznie Lobos Locos wygrali z Hoppecke 76:56.

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji rozgrywek LAK zanotowali na swoim koncie zawodnicy ekipy Goggle, którzy w miniony  piątek rywalizowali z zespołem Four creative. Do przerwy koszykarze Goggle prowadzili 29:28. Ale w trzeciej kwarcie zagrali znakomicie i wyszli na prowadzenie 44:36. Uzyskaną w tej części gry przewagę weterani z Goggle utrzymali już do końcowej syreny i wygrali z Four creative 57:49. W ekipie Goggle wyróżniali się w tej konfrontacji Krzysztof Szuba i Tomasz Szafrański. Wśród pokonanych dobre zawody rozegrał Tomasz Boch, który na finiszu spotkania miał na koncie aż 31 zdobytych punktów. Również pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach zanotowali koszykarze Raiffeisen Bank, którzy pokonali ekipę Blackend 55:49. Liderami bankowców byli Paweł Matysiak oraz Andrzej Jaracz, którzy razem zdobyli 29 punktów.

Teraz w rozgrywkach Ligi Amatorskiej Koszykówki nastąpi świąteczno-noworoczna przerwa. Do sportowych zmagań zespoły wracają w piątek 9 stycznia 2015 roku, kiedy to w Hali Sportowej CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II rywalizować będą: Dolewka.pl z Blackendem, Goggle z Hoppecke, Late Basket z Raiffeisen Bank oraz Chyże Dziadki z Kerry Polska.