#kulturanawynos – zaproś ją do swojego domu!


Centrum Kultury Zamek

Zamek zaprasza na wirtualne wycieczki po dwóch wystawach – „Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni” z audiodeskrypcją prac oraz „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst„.

Na zamkowym kanale Youtube dostępne są relacje ze spotkań literackich czy wiersze czytane przez poetów podczas festiwalu Poznań Poetów, w tym Andrzeja Sosnowskiego, Kira Pietreka, Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, Bohdana Zadura czy Serhija Żadana. Rozmowy z autorami, którzy odwiedzili Zamek, można znaleźć także na blogu zamekczyta.pl. Z czasem na stronie pojawią się nowe teksty, szczególnie autorów, z którymi spotkania zostały odwołane.

Instytucja wychodzi także naprzeciw potrzebom nauczycieli, edukatorów i wykładowców akademickich, stojących teraz przed dużym wyzwaniem prowadzenia działalności dydaktycznej online. Centrum Praktyk Edukacyjnych na swojej stronie i profilu na Facebooku udostępnia darmowe narzędzia do prowadzenia edukacji zdalnej.

Dziać się będzie także w Kinie Pałacowym, które przenosi się do sieci. Na swoim profilu w mediach społecznościowych kino udostępnia filmy nagrodzone na zeszłorocznym festiwalu OFF CINEMA. Na początek: zdobywca Złotego Zamku w konkursie filmów krótkometrażowych – „A Happy Marriage” w reż. Antonio Zagala.

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

CTK TRAKT przygotowało propozycje spotkań z dziedzictwem online w czterech obszarach tematycznych – interpretacji dziedzictwa, #dziedzictwadlaklimatu, akademii online i rodzinnym. Wszystko to dziać się będzie za pośrednictwem kanałów na Facebooku: Bramy Poznania, Traktu Królewsko-Cesarskiego, Fest Fyrtla, Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/bramapoznania/. Szczegóły: https://bramapoznania.pl/spotkajmy-sie-online.

Wśród atrakcji znalazły się ciekawe propozycje dla najmłodszych. Poznański Szlak Legend dla Dzieci to oprócz książki „Koziołki, rury i czarcie ogony”, folderu z zadaniami do rozwiązania podczas wizyty na szlaku (wszystko dostępne online na stronie www.szlaklegend.pl) także biblioteka audio, w której znajdują się nagrania 10 legend w formie bajarskich opowieści. Dodatkowo co drugi dzień na Facebooku Bramy Poznania oraz Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci publikowane będą nagrania związanych z historią miasta oraz rodzinne zadania-wyzwania (plastyczne, kreatywne, kulinarne, DIY) do zrealizowania w domu po odsłuchaniu legendy.

Centrum Sztuki Dziecka

Najlepsze filmy dla dzieci w jednym miejscu? Codzienne rekomendacje można znaleźć na fanpejdżu Centrum Sztuki Dziecka na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz