#kulturanawynos – zaproś ją do swojego domu! [AKTUALIZACJA]


Przyroda na czas kwarantanny

Wspólny facebookowy projekt poznańskich wielbicieli kultury i edukacji  Dom Bajek, Ogrodowa Alternatywa, Projekt Zieleniak, Spotkania Z Przyrodą i Tomek leśny stolarz. Już teraz na wydarzeniu Przyroda na czas kwarantanny można znaleźć treści dla dzieci i rodziców, związane z poznawaniem tajemnic fauny i flory.

Stowarzyszenie Architektów Polskich Poznań

Dwa razy w tygodniu – w niedzielę i w czwartek, zawsze o godz. 20:00 SARP zaprasza do wspólnego oglądania dokumentów o architekturze i designie. Linki do filmu udostępniony zostanie w dniu wydarzenia na facebooku.

Studio Aktorskie STA

Facebookowa premiera wyprodukowanego m.in. ze wsparciem Miasta Poznań filmu „Speed Love” miała miejsce w niedzielę, 22 marca. W komedii w reż. Rafała Jerzaka i Marka Domagały zagrali aktorzy poznańskich teatrów dramatycznych, studenci STA oraz gościnnie zaproszone gwiazdy z Janem Peszkiem na czele – link nadal jest dostępny tutaj!

Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej

Czym jest nadzieja? Skąd się bierze? Co to za narzędzie? Monika Popiel i Paweł Świerczek zapraszają na warsztaty, podczas których wspólnie z uczestnikami zastanowią się jak i do czego można użyć nadziei. Zajęcia odbędą się w dwóch turach: 28 marca oraz 4 kwietnia. Obowiązują zapisy. Szczegóły tutaj.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

„Legenda Bałtyku”  Feliksa Nowowiejskiego czy „Halka” i „Paria” Stanisława Moniuszki – to spektakle online oferowane przez poznańską operę. Do obejrzenia na stronie Teatru Wielkiego.

Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego

Organizatorzy najsłynniejszego konkursu skrzypcowego proponują przepięknie ilustrowaną książkę autorstwa Anna Czerwińska-Rydel. Można ją pobrać bezpłatnie w formie ebooka!

Teatr Animacji 

Moc atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych przygotował Teatr Animacji. „Baśń o trzech konikach”  to inspirowana motywami ludowymi bajka, przypominająca, że dobro, które ofiarowujemy, zawsze do nas wróci. Fani wycinanek także znajdą coś dla siebie tutaj i tutaj. Garść inspiracji do tworzenia własnych wycinanek – link.  Teatr udostępni także pakiet edukacyjny, który przybliży dzieciom tradycję ludową. Zachęcamy do śledzenia profilu TM.

Teatr Fuzja

„Wesoły Ryjek powraca”, „Żubr Pompik” i „Pan Kuleczka” – aktorzy Teatru Fuzja zapraszają na cykl „Poczytajki”, czyli dobranocki w czasie kwarantanny. Do posłuchania (i oglądania) na kanale Youtube.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Wykładowcy zapraszają na przerwę! „UAMówi – 11:00” – to hasło cyklu krótkich wykładów na żywo, które można oglądać na facebookowym profilu uczelni. Prelekcje mają około 30 minut. Ich tematyka jest bardzo różna. Wykłady rozpoczynają się zawsze o godz. 11:00.

  • LIVE: poniedziałek, 6 kwietnia – prof. Bogumiła Kaniewska, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej: Książka jako przedmiot badań.
  • LIVE: środa, 4 kwietnia – prof. Ryszard Naskręcki, Wydział Fizyki: Co to znaczy mieć dobry wzrok i dlaczego to jest takie ważne?
  • LIVE: piątek, 17 kwietnia – prof. UAM Szymon Ossowski, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa: Jak Cię widzą tak Cię piszą. Zasady skutecznej komunikacji w życiu codziennym.

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

„Zostań w domu i oglądaj naszą kolekcję” – pod takim hasłem muzeum prezentuje na swojej stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych eksponaty z wystaw stałych wraz z ich opisem. Od poniedziałku do piątku każdy z oddziałów przedstawia jeden wybrany zabytek.

Już teraz na wirtualne oprowadzanie po wystawie czasowej „Mundur polskich wojsk pancernych 1919-2019” zaprasza jej kurator, Krzysztof Jankowiak.

JZ/MK/IZ

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz