#kulturanawynos – zaproś ją do swojego domu!


Muzeum Archeologiczne 

Muzealnicy połączyli stare z nowym – eksponaty archeologiczne z nowoczesnymi technologiami. Wystarczy pobrać darmową aplikację (systemy Android i iOS), dzięki której możemy oglądać ekspozycje i poczytać o prezentowanych na nich eksponatach. Na stronach www.muzarp.poznan.pl oraz www.rezerwat.muzarp.poznan.pl stopniowo publikowane będą również prezentacje z opisami wystaw stałych i wcześniej eksponowanych wystaw czasowych.

Poznański Chór Chłopięcy

Mistrzowskie wykonanie Requiem Gabriela Faure to propozycja Poznańskiego Chóru Chłopięcego na Wielki Piątek. Chórzyści zapraszają na swój kanał na YouTubie, gdzie o godz. 19:00 udostępnione zostanie nagranie z koncertu jubileuszowego, który odbył się w kościele oo. Franciszkanów w Poznaniu w zeszłym roku.

Pawilon

„Transmisje” to nowy cykl spotkań z muzyką eksperymentalną. Co sobotę na profilach LAS-u i Pawilonu dostępne są sety dj’skie i live acty. To jednak nie wszystko co przygotował Pawilon. Aktualności związane z ich działalnością można znaleźć na stronie: http://pawilon.org.

Palmiarnia Poznańska

Trochę egzotyki w domu? Codziennie na swoim Facebooku palmiarnia publikuje informacje o ciekawych roślinach znajdujących się w ich kolekcji. Zielonych inspiracji można szukać pod postami oznaczonymi #prostozpalmiarni.

Palmiarnia nie zapomina też o najmłodszych, i tych trochę starszych wielbicielach roślin. Ogłoszony właśnie konkurs dla dzieci i młodzieży na pracę plastyczną, lub pisemną związana tematycznie z palmiarnią, to atrakcyjna propozycja rozwijająca wyobraźnię i talenty artystyczne młodych osób. Tematem przewodnim konkursu  pod nazwą „Napisz do Palmiarni!” są rośliny, a zadania są zróżnicowane w zależności od wieku uczestników. Prace można przesyłać do 30 kwietnia na adres konkursy@palmiarnia.poznan.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zobacz: szczegółowe informacje o konkursie „Napisz do Palmiarni!”. 

Pix.house 

Pix.house zrobił nie lada prezent wszystkim miłośnikom fotografii. Na stronie internetowej udostępnił online darmowe wersje trzech swoich książek – „Kruche medium. Rozmowy o fotografii”, „Fotograf poeta. Katastrofa humanistów” i „Kruche medium. Rozmowy o fotografii 2”.

„Pies o dwóch ogonach” to tytuł wystawy, po której w marcu oprowadził sam artysta – Michał Adamski. Wydarzenie wciąż można zobaczyć – link do oprowadzania. Tematem prac Adamskiego są współczesne Węgry. Fotografując je skupił się na relacjach między rządem a społeczeństwem, stojącym pomiędzy rzeczywistością a propagandową wizją silnego państwa.

Pix.house zapraszama również na bezpłatne konsultacje online projektów z obszarów fotografii dokumentalnej i reporterskiej. Za nami pierwsze fotospotkanie. Jak wyglądało? Link do pierwszego odcinka.  Na wydarzenie obowiązują zapisy. Szczegóły – link tutaj.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz