#kulturanawynos – zaproś ją do swojego domu!


Poznańska kultura nadal działa – choć z konieczności w sieci. Instytucje kultury, także te pozarządowe, zawiesiły działalność stacjonarną, ale nie zwalniają obrotów. Zapraszamy na wycieczki po wystawach, projekcje filmowe czy koncerty, w których weźmiecie udział bez wychodzenia z domu. Prezentujemy przewodnik po najciekawszych kulturalnych adresach w poznańskiej kulturze! [AKTUALIZACJA: 10.04.20].


Na stronie poznan.pl powstał nowy dział, poświęcony wyłącznie wydarzeniom, które odbywają się online lub zdalnie. To wydarzenia z różnych kategorii: Biznes, Dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, Dziecko, Imprezy w CK Zamek, Inne, Koncerty, Konferencje, Spotkania i wykłady, Kultura i sztuka, Oświata, Pozarządowy Poznań, Rozrywka, Seniorzy, Sport, Targi, Wydarzenia międzynarodowe, Wystawy czy Zdrowie. Łączy je jedno: można wziąć w nich udział, nie wychodząc z domu.

Barak Kultury 

Poznańska fundacja organizuje wirtualne… biuro podróży.

Biblioteka Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich przygotowała dla czytelników podcasty. Są one publikowane na stronie www.bracz.edu.pl, na kanale Biblioteki Raczyńskich na YouTube i w serwisie Spotify. Wśród nich m.in. odcinki nagrań z serii Kanon lektur nieczytanych („Lalka”, „Wesele”, „Chłopi”, „Potop”, „Dziady”, „Pan Tadeusz”, „Cierpienia młodego Wertera”, „Ludzie bezdomni”, „Nad Niemnem”, „Granica”).

Na kanałach biblioteki na YT i Spotify pojawiają się także, nagrywane przez bibliotekarzy audiobooki z klasyków powieści kryminalnej –  Edgara Allana Poe, Agathy Christie czy Joanny Chmielewskiej.

W ramach cyklu BRACZytanki biblioteka zadba również o najmłodszych czytelników. Na YT instytucji ukazują się krótkie filmy, na których bibliotekarze czytają dzieciom bajki.

  • LIVE: sobota, 18 kwietnia (godz. 13:00) – „Powtórka przed, czyli wykłady dla maturzystów online”.

Centrum Kultury Zamek

Zamek zaprasza na wirtualne wycieczki po dwóch wystawach – „Nieznany Impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni” z audiodeskrypcją prac oraz „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst„.

Na zamkowym kanale YouTube dostępne są relacje ze spotkań literackich czy wiersze czytane przez poetów podczas festiwalu Poznań Poetów. Rozmowy z autorami można znaleźć także na blogu zamekczyta.pl.

Zamek wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli i wykładowców akademickich. Centrum Praktyk Edukacyjnych na swojej stronie i profilu na Facebooku udostępnia darmowe narzędzia do prowadzenia edukacji zdalnej.

Dzieje się także w Kinie Pałacowym, które przeniosło się do sieci. Na profilu w mediach społecznościowych kino udostępnia filmy nagrodzone na festiwalu OFF CINEMA.

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

CTK TRAKT przygotowało propozycje spotkań z dziedzictwem online w czterech obszarach tematycznych – interpretacji dziedzictwa, #dziedzictwadlaklimatu, akademii online i rodzinnym. Wszystko to dziać się będzie za pośrednictwem kanałów na Facebooku: Bramy Poznania, Traktu Królewsko-Cesarskiego, Fest Fyrtla, Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci oraz na Instagramie. Szczegóły tutaj!

Dodatkowo na profilach FB Bramy Poznania oraz Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci są publikowane nagrania związanych z historią miasta oraz rodzinne zadania-wyzwania do zrealizowania w domu po odsłuchaniu opowieści.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz