#kulturanawynos – zaproś ją do swojego domu!


Muzeum Narodowe w Poznaniu

„Muzeum w czasach zarazy” taką akcję proponuje swoim gościom Muzeum Narodowe w Poznaniu. Na profilach w mediach społecznościowych są udostępniane kolekcje znajdujące się w zasobach MNP i oddziałów, w tym Muzeum Sztuk Użytkowych, Muzeum Historii Miasta Poznania, Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego, Muzeum Etnograficznego, Muzeum Pałacu w Rogalinie, Zamku w Gołuchowie oraz Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

Na Facebooku MNP publikowane są po dwa obiekty: dzieło na dzień dobry i dzieło na dobranoc. Ponadto zespół z Muzeum Pałacu w Rogalinie w weekendy od godz. 12:00 (sobota i niedziela) zaprasza na wirtualne zwiedzanie obiektu.

Muzeum Archeologiczne 

Muzealnicy połączyli stare z nowym – eksponaty archeologiczne z nowoczesnymi technologiami. Wystarczy pobrać darmową aplikację (systemy Android i iOS), dzięki której możemy oglądać ekspozycje i poczytać o prezentowanych na nich eksponatach. Na stronach www.muzarp.poznan.pl oraz www.rezerwat.muzarp.poznan.pl stopniowo publikowane będą również prezentacje z opisami wystaw stałych i wcześniej eksponowanych wystaw czasowych.

Polski Teatr Tańca

  • LIVE: w sobotę, 28 marca o godz. 17:00 PTT zaprasza na swój kanał na Facebooku na wirtualne spotkanie pt. „Tańce książek” z udziałem historyczki sztuki Barbary Góreckiej oraz krytyczki sztuki Moniki Polak. Rozmowa będzie okazją, aby odkryć kolejny nieoczywisty aspekt tańca i choreografii – związek sztuki ruchu i sztuki książki.

Pawilon

„Transmisje” to nowy cykl spotkań z muzyką eksperymentalną. Co sobotę o godz. 21.00 na profilach LAS-u i Pawilonu dostępne będą sety dj’skie i live acty. To jednak nie wszystko co przygotował Pawilon. Aktualności związane z ich działalnością można znaleźć na stronie: http://pawilon.org.

  • LIVE: sobota, 28 marca (godz. 18:00) – Transmisja #2: Qba Janicki x rdmædz. Link do wydarzenia.
Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz