Krzesimir Dębski & Zagan Acoustic w Blue Note


ARTmosfera zaprasza na wyjątkowy koncert znakomitego skrzypka i kompozytora Krzesimira Dębskiego oraz nietuzinkowego kwartetu Zagan Acoustic, który odbędzie się 17 maja o godzinie 20.00, w klubie Blue Note, w Poznaniu. Patronat objął Nasz Głos Poznański. Dla Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia.

Krzesimir Dębski & Zagan Acoustic (Poznań, Blue Note, 17 maja 2016)

Skład:
Krzesimir Dębski – skrzypce, fortepian
Paweł Zagańczyk – akordeon
Joachim Łuczak – skrzypce
Andrzej Wojciechowski – klarnet
Jarosław Stokowski – kontrabas

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/218522481849368/

Link muzyczny: https://www.youtube.com/watch?v=ridOKbPKeRA

https://www.youtube.com/watch?v=ZE9I9RXMWfk

https://www.youtube.com/watch?v=yVjompS145Y

KRZESIMIR DĘBSKI & ZAGAN ACOUSTIC
Poznań, Blue Note, ul. Kościuszki 79
wtorek, 17 maja 2016, godz. 20.00

Bilety:
45 zł – przedsprzedaż
55 zł – w dniu koncertu
dostępne: biuro klubu Blue Note, Centrum Informacji Miejskiej

https://bluenote.bilety24.pl/tickets/type/id/120465

Dla naszych Czytelników mielismy dwa podwójne zaproszenia. Konkurs trwał do 15 maja do godz. 20.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj. 

KRZESIMIR DĘBSKI
Kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny. Lider zespołu jazzowego String Connection, z którym koncertował od roku 1980 w 25 krajach: niemal całej Europie, a także w USA i Kanadzie. Ma za sobą wspaniałą karierę jazzmana. Jest laureatem I nagrody światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart (Belgia). Wielokrotnie zdobywał tytuł Najlepszego Skrzypka, Kompozytora, Aranżera Roku w ankietach magazynu Jazz Forum. W 1985 r. znalazł się na liście 10-ciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma Down Beat. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych. Autor muzyki do ekranizacji wielkich dzieł polskiej literatury, komponował dla wytwórni w Hollywood. Laureat wielu nagród, między innymi Kanadyjskiej Akademii Filmowej „Genie Award’88”. Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films skomponował muzykę do 16 filmów Charlie Chaplina z lat 1914-17. Od 1991 roku prowadzi również działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje kilkanaście tytułów, w tym muzykę filmową dla Sony Classical. Prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak: Jose Carreras, Jose Cura, Adam Makowicz, Jean – Luc Ponty, Mark O’Connor, John Blake, Nigel Kennedy. Tworzy muzykę jazzową, rozrywkową, filmową, teatralną i eksperymentalną.

ZAGAN ACOUSTIC
Kwartet tworzą wykształceni klasycznie, otwarci na różne nurty myzyczne instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka. W repertuarze muzyków znajdują się głównie autorskie kompozycje, zarejestrowane na debiutanckiej płycie zatytułowanej „3:1”. Na początku 2015 roku ukazała się płyta „Folk&Roll”, zawierająca utwory polskich kompozytorów napisane z myślą o zespole. Muzykom towarzyszy na niej Krzesimir Dębski, a krążek otrzymał szereg entuzjastycznych recenzji. ZAGAN ACOUSTIC jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu, a muzycy występują na czołowych festiwalach muzycznych w Polsce, a także na Litwie, Słowacji, w Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość kwartetu prezentowana jest często w audycjach radiowych i telewizyjnych. Otwarta formuła zespołu sprawia, że współpracuje on ze znakomitymi solistami, zespołami czy orkiestrami. W ostatnim czasie zespół otrzymał wyróżnienie za kunszt wykonawczy na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

MUZYCY KWARTETU ZAGAN ACOUSTIC:

PAWEŁ ZAGAŃCZYK – akordeon

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka, gdzie pełni funkcje adiunkta. Laureat  ponad dwudziestu konkursów akordeonowych. Występował w Estonii, Finlandii, Słowacji, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz na Litwie. Muzyk doskonale odnajduje się w wielu stylistykach i gatunkach muzycznych. Współpracuje z jazzmanem, saksofonistą Adamem Wendtem, czego owocem jest płyta zatytułowana „Acoustic Travel”. Z kwartetem Zagan Acoustic, którego jest założycielem, wykonuje muzykę improwizowaną, będącą fuzją muzyki folkowej, jazzowej oraz poważnej. Animator życia muzycznego, organizuje między innymi „Gdańską Sztukę Interpretacji Muzyki Akordeonowej”, której XI edycja odbędzie się w grudniu 2016 roku. Wykładowca na warsztatach akordeonowych w Wejherowie oraz Seili w Finlandii.

Paweł Zagańczyk koncertuje również na bandoneonie z niemieckiej manufaktury Uwe Hartenhauera. W ostatnim czasie dużo uwagi poświecił tangu. Na solowej płycie „Tango”, ukazuje ten gatunek w twórczości różnych kompozytorów, a w pracy doktorskiej przedstawił między innymi historię tanga. Laureat nagród za działalność artystyczną: Pomorska Nadzieja Artystyczna Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Stypendysta wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

JAROSŁAW STOKOWSKI – kontrabas

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie kontrabasu Sebastiana Wypycha. Tytuł magistra uzyskał w klasie kontrabasu Janusza Dobrowolskiego. W czasie studiów zdobył ogromne doświadczenie grając jednocześnie klasykę jak i rozrywkę. Jako kontrabasista klasyczny współpracuje z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Symfoników Gdańskich oraz World Orchestra Grzecha Piotrowskiego. W 2011 roku koncertował wraz z Orkiestrą Sinfonia Varsovia na Festiwalu Światowych Orkiestr Symfonicznych w Moskwie. Współpracuje z Gabą Janusz, Emilią Komarnicką, zespołem Meadow Quartet oraz Zagan Acoustic. Koncertował również z Tomaszem Sowińskim, Piotrem Manią, Grzechem Piotrowskim, Grzegorzem Lewandowskim, Krzysztofem Krakowskim, Dariuszem Herbaszem, Arturem Jurkiem, Pawłem Kaczmarczykiem, Marcinem Wasilewskim, Robertem Lutym, Leszkiem Dranickim, Marcinem Jahrem. Od 2013 roku współtworzy Adam Wendt Acoustic Set.

ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI – klarnet

Absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Ocieszaka (dyplom z wyróżnieniem). Brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez takie sławy jak: Andrew Marriner, Jean-Marc Fessard, Walter Vitek, Wojciech Mrozek, Brenno Ambrosini, Joseph Fuster, Nicolas Baldeyrou, Antonio Saiote, Alessando Travaglini, Gabor Varga. W latach 2002-2003 studiował w klasie mistrzowskiej Joan Enric Lluna pod egidą Conservatori Superior De Musica w Castello. Jest laureatem nagród i wyróżnień w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Instrumentów Dętych Drewnianych w Olsztynie, Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim, VIII i IX Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, XIII Akademickim Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach, Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Oleśnicy, Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi, Malta International Music Competition. Dwukrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury. Koncertował w kraju oraz Niemczech, Włoszech, Monaco, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii, Danii, Holandii, Czechach, RPA. Aktualnie pełni funkcję pierwszego klarnecisty Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Współpracuje również z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Prowadzi niezwykle intensywną działalność kameralną. Współtworzy formację InspiroDuo z pianistą Sławomirem Wilkiem. Członek Mozartowskiego Zespołu Basethornowego, Gdańskiego Tria Stroikowego oraz zespołu Zagan Acoustic. Od października 2007 roku jest pedagogiem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, gdzie w ubiegłym roku zamknął pomyślnie przewód doktorski.

JOACHIM ŁUCZAK – skrzypce

Skrzypek, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Związku Artystów Wykonawców STOART. Współzałożyciel zespołu Zagan Acoustic oraz Kwartetu Smyczkowego TheTonacja. Technikę gry skrzypcowej studiował pod kierunkiem takich pedagogów jak Mirosława Pawlak (AM w Gdańsku), Konstanty Andrzej Kulka (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), Adam Korniszewski (Conservatoire Royal de Musique w Brukseli) czy Maria Podejko (UMFC – Warszawa). Jako instrumentalista i aranżer współpracuje z wieloma instytucjami takimi jak Teatr Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, Teatr Wybrzeże w Gdańsku czy Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie. Laureat licznych nagród, między innymi I nagrody w kategorii zespołowej na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Popularnej i Rozrywkowej „CONCERTINA 2009″ w Giżycku, wyróżnienia na Konkursie Kompozytorskim na logo dźwiękowe Bałtyckiego Festiwalu Nauki, II nagrody w kategorii zespołowej na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Akordeonowej w Popradzie na Słowacji, II nagrody w kategorii zespołowej na II Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku, I nagrody podczas Wewnątrzuczelnianego Konkursu na Polską Miniaturę Instrumentalną, wyróżnienia podczas XXVI Konkursu Bachowskiego im. S. Hajzera w Zielonej Górze. Uczestnik wielu kursów orkiestrowych, mistrzowskich, krajowych i międzynarodowych konkursów.

Dodaj komentarz