Krok milowy na drodze do nowej siedziby Teatru Muzycznego


Jak zaznacza wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, Teatr Muzyczny w Poznaniu jest 16. z 31. instytucji artystycznych, które ministerstwo od 2016 roku bierze na tzw. współprowadzenie.

– Mamy długą listę oczekujących na kolejne współprowadzenia – mówi wicepremier. – W przypadku Poznania władze lokalne, posłowie z Wielkopolski przez lata zabiegali o to, by to właśnie Teatr Muzyczny był współprowadzony przez resort kultury. Jednym z podstawowych kryteriów podjęcia tej decyzji był poziom artystyczny i znaczenie kulturowe tej instytucji. Nie mieliśmy wątpliwości, że wyróżnia się ona na tle innych i zasługuje na wsparcie – dodał.

O potrzebie przeprowadzki do nowego obiektu mówi się od kilkudziesięciu lat. Obecnie Teatr Muzyczny działa w dawnej siedzibie Gestapo przy ul. Niezłomnych. Ciasny i nieprzystosowany budynek mocno utrudnia pracę twórcom. Tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu realizatorów udaje się tworzyć produkcje, wykorzystując każdy centymetr zastanej przestrzeni.

– To jest ten moment, kiedy domyka się ważny etap inwestycji. Teatr ma zapewnione finansowanie budowy długo wyczekiwanej nowej siedziby – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. – Miejsce, w którym ona powstanie, jest wyjątkowe. Zbieg ulic Święty Marcin i Skośnej jest znakomicie skomunikowanym samym sercem Poznania. To pozwoli nam z jednej strony służyć mieszkankom i mieszkańcom całego powiatu i metropolii, a z drugiej przyciągać do centrum Poznania od 250-300 tysięcy osób rocznie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz