Kozły Poznań meldują się w finale TopLigi!

W Kamionkach pod Poznaniem rozegrany został mecz półfinałowy w najwyższej klasie rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny Kozłów Poznań i Monarchs Ząbki. Był to już trzeci pojedynek w tym sezonie miedzy tymi zespołami, z którego po raz trzeci zwycięsko wyszła drużyna z Poznania. Patronat nad Kozłami sprawuje Nasz Głos Poznański.

Cały mecz nie zaczął się po myśli poznaniaków. Goście szybko wyszli na prowadzenie, nasi zawodnicy jednak szybko się pozbierali i doprowadzili do wyrównania, to wszystko w pierwszej kwarcie. Druga kwarta była również bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 0:0, a po gwizdku kończącym pierwszą połowę na tablicy wyników widniał wynik 7:7.

Trzecia i czwarta kwarta to już dominacja Kozłów,i tak trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 14:0, a czwarta, gdzie w końcówce nastąpiło małe rozluźnienie w szeregach poznańskiej drużyny i do głosu doszli zawodnicy z Ząbek, zakończyła się wynikiem 14:8 dla poznaniaków.

Cały mecz zakończył się wynikiem 35:15 dla Kozłów i to zwycięstwo dało im historyczny awans do finału TopLigi, który rozegrany zostanie w 21 lipca na stadionie Zawiszy Bydgoszcz.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Stachowski