TALEX OPEN: Kowalczyk i Matuszewski mistrzami debla!

Mateusz Kowalczyk i Piotr Matuszewski pokonali w finale gry podwójnej Ekwadorczyka Diego Hidalgo oraz Brazylijczyka Pedro Sakamoto i zostali nowymi mistrzami turnieju Talex Open. Spotkanie trwało 63 minuty i zakończyło się rezultatem 6:3, 6:4.

Sukcesy deblowe polskich zawodników nie są nowością na kortach poznańskiego AZS-u. W każdej z dziewiętnastu poprzednich edycji tej imprezy w finale brała udział co najmniej jedna polska para. Sam Kowalczyk dwukrotnie walczył już w stolicy Wielkopolski o tytuł, dotąd bezskutecznie.

Pierwsze przełamanie w sobotnim meczu nastąpiło w ósmym gemie i padło łupem Kowalczyka oraz Matuszewskiego. Chwilę później nasi zawodnicy przypieczętowali zwycięstwo w inauguracyjnej partii i mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia w meczu. Drugi set zaczął się w najlepszy możliwy sposób, ponieważ Polacy szybko zbudowali przewagę 4:0. Ambitni rywale zdołali odrobić większość strat i zbliżyli się nawet na 4:5, ale ostatnie słowo należało do Kowalczyka i Matuszewskiego, którzy wygrali decydujący punkt przy równowadze i zwyciężyli 6:4.