Koszykarze Politechniki przegrali z Astorią Bydgoszcz

Pierwszoligowi koszykarze AZS Politechnika Poznańska przegrali we własnej hali z Astorią Bydgoszcz 62:73 i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Najwięcej punktów dla poznaniaków zdobył Michał Szydłowski -15 i zaliczył 8 zbiórek.

AZS Politechnika Poznańska

Podopieczni Waldemara Mendla bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z Astorią Bydgoszcz i po pierwszej kwarcie prowadzili 20:10. W tej części meczu najlepiej punktował Tomasz Baszak, który zdobył dla gospodarzy 6 punktów. Niestety w kolejnej odsłonie inicjatywę zaczęli przejmować goście, którzy po każdym niecelnym rzucie poznaniaków finalizowali swoje akcje zdobyciem punktów i do przerwy zdołali doprowadzić do remisu 36:36. Jeszcze lepiej Astoria wyglądała po przerwie, a wszystko za sprawą Tomasza Prostaka. Rozgrywający gościł zdobyła aż 15 punktów w trzeciej kwarcie i wyprowadził Astorię na prowadzenie 61:49. Ostatnia odsłona to spokojna gra Astorii, która utrzymała wysokie prowadzenie i ostatecznie wygrała 73:62.

AZS Politechnika Poznańska – Astoria Bydgoszcz 62:73 (20:10, 16:26, 13:25, 13:12)

AZS Politechnika Poznańska: Michał Szydłowski 15, Maciej Rostalski 12, Mateusz Rutkowski 10, Konrad Rzeczkowski 8, Tomasz Baszak 6, Albert Krawiec 5, Michał Wielechowski 4, Piotr Janowski 2, Szymon Budnikowski 0, Wojciech Pawełczyk 0, Filip Andrzejewski 0.

Astoria Bydgoszcz: Tomasz Prostak 19, Adrian Barszczyk 12, Paweł Lewandowski 12, Dorian Szyttenholm 11, Mateusz Fatz 11, Tomasz Krzywdziński 4, Karol Obarek 4, Karol Kutta 0, Łukasz Frąckiewicz 0, Paweł Robak 0.