Koszykarze Enea Basket Poznań zwyciężyli w Gdańsku

Mecz zaczyna się obiecująco od naszego prowadzenia 10:0. Pierwsze punkty gospodarze zdobywają po 4 minutach gry. Do prawie ostatniej minuty pierwszej kwarty gramy dobrze, a nasza przewaga urasta do 15 punktów – 20:5 /1:13/. Dwie celne trójki zawodników Politechniki Gdańskiej pozwalają zmniejszyć nasze prowadzenie na koniec kwarty do 11 punktów – 22:11.
Kwarta druga zaczyna się ponownie od dwóch celnych rzutów za 3 punkty zawodników gdańskich, a tym samym prowadzenie nasze maleje do 5 punktów – 17:22. Czy mamy się już niepokoić? Spoko, jak mówi znacznie młodsze pokolenie ode mnie i mają rację. Wprawdzie przez prawie 5 minut nie możemy zwiększyć naszej przewagi, ale tez nigdy nie wynosi mniej niż 5 punktów. Wreszcie następuje realizacja „spoko” i w 3:46 wracamy do prowadzenia po pierwszej kwarcie, by w końcówce tej kwarty powiększyć do 17 punktów. To już jest spora zaliczka przed drugą połową meczu.