Koszykarze Enea Basket Poznań wygrali w Chełmnie

Początek drugiej kwarty poprawia ich bilans na 32:13 w 8’:48’’, a w 7’:37’’ osiągają najwyższe prowadzenie w tej kwarcie 35:15. Wtedy następuje okres niedyspozycji rzutowej gości i zawodnicy z Chełmna zmniejszają stratę najpierw do 16 punktów /4’:45’’/, a na koniec drugiej kwarty do 11 punktów: 31:42. Wygrana przez poznaniaków III kwarta 28:14 i IV 21:7 pozwala z nawiązką, nie tylko wyrównać, ale zdecydowanie przewyższyć straty z II kwarty, a stało się to za przyczyną między  innymi serii 11:0 i 8:0 w III kwarcie. Wprawdzie również gospodarze z zespołu Miasta Zakochanych odpowiadają serią 10:0, ale końcówka tej kwarty ponownie należy do podopiecznych trenera Przemysława Szurka. W ten sposób ustala się wynik meczu po trzech kwartach: 70:45 dla poznaniaków. W ostatniej kwarcie dominacja gości nie podlega dyskusji i mecz kończą z przewagą 39 punktów, po efektownie wygranej ostatniej kwarcie 21:7.