Koszykarki Poznań City Center AZS przegrały w Sosnowcu

Pierwszoligowe koszykarki Poznań City Center AZS, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, przegrały na wyjeździe z JAS-FBG Sosnowiec 54:60 i spadły na pozycję wicelidera tabeli. Najwięcej punktów dla akademiczek zdobyła Daria Marciniak – 19 punktów.

Sosnowiec - Poznań City Center AZS

Podopieczne Ryszarda Barańskiego fatalnie rozpoczęły mecz w Sosnowcu, gdyż pierwsze punkty zdobyły dopiero po pięciu minutach gry. Po trafieniu Patrycji Szelągowskiej było 2:8 dla miejscowych, które dzięki znakomitej grze Pauliny Dąbkowskiej wygrały premierową odsłonę 19:8. Niestety w kolejnych kwartach koszykarki JAS-FBG Sosnowiec powiększały punktową przewagę i czwartą kwartę rozpoczęły od trafienia Pauliny Korus. Było wtedy 54:33 i od tego momentu inicjatywę przejęły koszykarki Poznań City Center.

Ciężar gry wzięły na siebie Kinga Woźniak i Ewa Giedrojć, a wsparte przez koleżanki zmniejszyły dystans do rywalek na 54:58. Na trzy minuty przed końcową syreną JAS-FBG po celnych rzutach wolnych Dąbkowskiej prowadził 60:54. Akademiczki mogły jeszcze wygrać to spotkanie, ale niecelne rzuty za trzy punkty i straty w najważniejszym momencie przesądziły o ich trzeciej porażce w sezonie.

Za tydzień w sobotę, 20 grudnia akademiczki będą podejmować w Hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego 34 zespół Lidera Swarzędz, z którym wygrały w pierwszej części sezonu 63:53.

JAS-FBG Sosnowiec – Poznań City Center AZS 60:54 (19:8, 17:10, 16:15, 8:21)

JAS-FBG Sosnowiec: Kinga Bandyk 18, Marta Dobrowolska 14, Paulina Dąbkowska 14, Lucyna Kotonowicz 6, Agata Chaliburda 4, Paulina Kuras 2, Patrycja Kaczor 2.

Poznań City Center AZS: Daria Marciniak 19, Kinga Woźniak 14, Patrycja Szelągowska 8, Elżbieta Giedrojć 6, Magdalena Wojdalska 3, Karolina Budeń 2, Kinga Banach 2, Paulina Adamowicz, Agata Siwińska, Marcelina Pawlikowska.

Wyniki ostatnich spotkań I ligi koszykówki kobiet:
(13-14 grudnia 2014 roku)
Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów – ŁKS SMS Łódź 82:60 (22:16, 19:13, 16:14, 25:17)
UKS Basket Aleksandrów Łódzki – AZS Politechnika Korona Kraków 62:54 (14:13, 18:16, 8:10, 22:15)
JTC MUKS Poznań – Ostrovia Ostrów Wlkp. 62:57 (11:25, 11:18, 23:6, 17:8)
Lider Swarzędz – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 72:73 (21:22, 14:16, 24:15, 13:20)