Koszykarki MUKS Poznań przegrały z liderem (ZDJĘCIA)

Koszykarki MUKS Poznań przegrały z liderem grupy B I ligi AZS Politechniką Koroną Kraków 68:76. Patronat medialny nad MUKS sprawuje „Nasz Głos Poznański”

MUKS Poznań

MUKS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 68:76 (23:22, 16:18, 17:18, 12:18).

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Krakowianki prowadziły po niej tylko 40:39. Trzecia kwarta to wciąż wynik na styku – 56:58. W ostatniej prowadzenie zmieniało się. Jeszcze na 1,5 minuty przed końcem zespół z Krakowa prowadził tylko 69:68, ale w końcówce był skuteczniejszy.

Upominki dla najlepszych zawodniczek w swoich zespołach, ufundowane przez PSB Lobo.pl, otrzymały Weronika Woźniak (AZS Politechnika Korona) i Marta Dymała (MUKS).
Punkty: dla MUKS: Alicja Szloser 18 (8 zb.), Marta Dymała 14 (5 zb., 11 as.), Aleksandra Burzyńska 12 (5 zb.), Wiktoria Piotrowska 11 (3×3), Natalia Błaszczak 6, Eliza Łakoma 4 (7 zb., 2 bl.), Paula Szymańska 3, Wera Bladocha, Kornelia Sobańska, Gabriela Antoniak DNP, Zuza Begier DNP, Kora Kasztelan DNP; dla AZS Politechniki Korony: Woźniak 18, Wdowiuk 16, Kuras 11, Mazur 9, Majda 7 oraz Kopiec 7, Wojtylas 4, Dolenc 2, Węglarz 2, Filipowska 0.

MUKS jest dofinansowany ze środków budżetu miasta Poznania.