Koszykarki Lidera Swarzędz w ćwierćfinale I ligi kobiet

Po przerwie Liderki rzuciły się do mozolnego odrabiania strat, celne rzuty wolne Julii Tyszkiewicz oraz trójki Oli Pietraszek i Marty Nowickiej pozwoliły remisować po 57 po trzeciej odsłonie spotkania. W czwartej kwarcie przez 2 minuty trwała niemoc punktowa, którą przełamała Alicja Szloser celną trójkę. Akcją 2+1 odpowiedziała Martyna Leszczyńska i tablicy znów widniał remis po 60. Trwała walka kosz za kosz, a prowadzenie zmieniało się raz na jedną raz na drugą stronę. Piąty faula popełniają kolejno Martyna Leszczyńska, Magda Iwanowicz i Dominika Urbaniak. Nerwy dają znać o sobie, emocje sięgają zenitu. Swarzędzka publiczność rozpalona emocjami wspiera Liderki jako szósty gracz zespołu. Trzy minuty przed końcem Magda Dedio celną trójką wyprowadza Liderki na prowadzenie 66:65, chwilę później 2 punkty dorzuca Iwona Płóciennik grając w ten dzień z wysoką gorączką. Kolejne pięć punktów z osobistych rzuca Julia Tyszkiewicz, która tego wieczoru trafia 12/13 wolnych (89%). Zwycięstwo rzutami wolnym pieczętuje Ola Pietraszek.

Lider zwycięża 75:68, hala eksploduje radością, a swarzędzanki awansują do ćwierćfinału pierwszej ligi, w którym spotkają się z najlepszą drużyną grupy A Politechniką Gdańską.

Punkty zdobywały: Szloser 17 (8zb, 5as, eval 21), Tyszkiewicz 15, Pietraszek 13 (2×3), Dedio 10 (2/2 za trzy, 6zb, 5 as, eval 20), Nowicka 10 (2×3), Iwanowicz 4, Urbaniak 4 (11 zb, 3 bl), Płóciennik 2 (3as), Rutkowska, Gurzęda i Siwińska.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.