Koszykarki Lidera Swarzędz w ćwierćfinale I ligi kobiet

Koszykarki Lidera Swarzędz rozgrywały trzecie spotkanie I rundy play-off I ligi kobiet z zespołem UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Po dwóch spotkaniach w rywalizacji był remis, a obydwa zespoły w dramatycznych okolicznościach zwyciężyły na wyjeździe. Basket w Swarzędzu 85:77, a Lider w Aleksandrowie 77:72. Zaciętość meczów gwarantowała kolejne koszykarskie emocje w Swarzędzu.

Trener Anna Talarczyk desygnowała do gry piątkę: Dedio, Pietraszek, Tyszkiewicz, Płóciennik i Urbaniak. Początek spotkania to dominacja podopiecznych Piotra Neydera, która konsekwentnie zdobywały punkty spod kosza wykorzystując dwie najwyższe koszykarki Martynę Leszczyńską i Weronikę Telengę, która nota bene rozpoczynała swoje granie w I lidze właśnie w Swarzędzu. Po 5 minutach goście prowadzili 13:6, a Lider miał na koncie tylko dwie celne trójki. Ostatecznie po 10 minutach Basket prowadził 23:19, a 7 punktów w kwarcie zdobyła kapitan swarzędzanek Magdalena Dedio. W 17 minucie goście obejmują najwyższe w tym meczu dziewięciopunktowe prowadzenie, a na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 35:43. W przerwie trener Talarczyk musiała pobudzić swoje podopieczne do agresywniejszej defensywy i walki na zbiórce.