Koszykarki ENEA AZS Poznań wracają z Ostrowa na tarczy

Akademiczki z Poznania dobrze rozegrały pierwsze 20 minut, jednak mecz trwa dwa razy dłużej. Szczególnie na słowa uznania zasługuje druga kwarta wysoko wygrana 17:4. Na przerwę podopieczne trenera Barańskiego schodziły z pięciopunktową przewagą (35:30). Druga część spotkania to jednak już dominacja zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego.

ENEA_TS OSTROVIA

O wygranej ostrowianek zadecydowała większa liczba punktów zawodniczek rezerwowych (37 – 13 dla TS Ostrovii) i liczba strat poznanianek (24).

– Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu z wyjątkiem chwilowego przestoju, który zdarzył się nam pod koniec pierwszej kwarty – powiedziała Kinga Woźniak. – Niestety, druga połowa nie ułożyła się po naszej myśli i to rywalki były górą. I one wyszły zwycięsko.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – ENEA  AZS Poznań 75:55 (26-18; 4-17; 18-6; 27-14)

TS Ostrovia: I. Winnicka – 2 pkt, M. Cebulska – 0 pkt, E. Mielczarek – 12 pkt, S. Nowicka – 0, pkt, A. Ostrowska – 10 pkt , M. Stelmach – 6 pkt, M. Jasnowska – 17 pkt, K. Motyl – 3 pkt, K. Kaczmarek -12 pkt, A. Stępień – 7 pkt, E. Jackowska – 6 pkt

ENEA AZS: K. Woźniak – 9 pkt, D. Marciniak – 15 pkt, K. Budeń – 7 pkt, K. Banach – 4 pkt, K. Stefańczyk – 0 pkt, A. Plucińska – 2 pkt, M. Wojdalska – 2 pkt, I. Płóciennik – 7 pkt, W. Wiśniewska – 6 pkt, A. Pietraszek – 3 pkt.

Patronat nad koszykarkami Enea AZS Poznań sprawuje „Nasz Głos Poznański”.