Koniec zwycięskiej serii piłkarzy Tarnovii

Czwartoligowy GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne przegrał na wyjeździe z drużyną Lubuszanina Trzcianka i spadł na szóste miejsce w tabeli. Tym samym podopieczni Marcina Kikuta zakończyli serię pięciu ligowych wygranych z rzędu, a za tydzień zmierzą się na własnym stadionie z Unią Swarzędz.

GKS Tarnovia - Zbigniew Zakrzewski
Początek spotkania był wyrównany, ale w końcówce pierwszej połowy gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw stały fragment gry wykorzystał Paweł Iwanicki, a w chwilę później w kontrowersyjnych okolicznościach podwyższył Mateusz Kosidło. Po zmianie stron inicjatywa należała już do gospodarzy, który ostatecznie wygrali 5:0. Tym samym kończy się seria pięciu ligowych wygranych z rzędu Tarnovii.

MKS Lubuszanin Trzcianka – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 5:0 (2:0)
Bramki: Paweł Iwanicki (35. i 64. minuta), Mateusz Kosidło (37. minuta), Michał Wawszczak (54. minuta), Jakub Budzyń (67. minuta)

GKS Tarnovia: Jakowczenko (46. Brzuśkiewicz) – Niemczyk, Kaliszan, Jankowski, Lachman, Kowal (65. Dylewski), Kikut (79. Stypczyński), Zakrzewski, Jerzewski, Ślusarski, Mazurek (79. Reiss).