Koniec pierwszej części sezonu zasadniczego w LAK

Zakończyły się zmagania w pierwszej części sezonu zasadniczego siódmej już edycji rozgrywek Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej. W dalszym etapie rywalizacji zespoły podzielone zostaną na dwie grupy: „mistrzowską” i „o miejsce w play-off”.

LAK styczen 2015
W grupie „mistrzowskiej” rywalizować będą koszykarze Big Plusa Poznań, Dolewki.pl, Kerry Polska, Late Basket, Chicago Ból i Lobos Locos. O ile wszystkie sześć zespołów tej grupy ma już zagwarantowany udział w tegorocznym play-off, to o pozostałe dwa miejsca powalczyć będą jeszcze musiały ekipy z grypy „słabszej”. Znalazły się w niej drużyny Chyżych Dziadków, Politechniki Poznańskiej, Goggle, Four creative, Hoppecke, Raiffeisen Bank i Blackend. Na tym etapie rywalizacji pozostają już tylko dwa zespoły, które w tegorocznej edycji rozgrywek LAK nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Należą do nich obrońcy mistrzowskiego tytułu koszykarze Big Plusa oraz trzecia drużyna ubiegłorocznej edycji rozgrywek ekipa Dolewki.pl.

Pierwszą porażkę w piątkowy wieczór w sezonie zanotowali koszykarze Kerry Polska, którzy w meczu na szczycie grupy B ulegli ekipie Dolewki 43:52. Od mocnego uderzenia rozpoczęli ten pojedynek zawodnicy Kerry Polska, którzy po kilku skutecznych akcjach prowadzili już  13:0. W ekipie gospodarzy szczególnie widoczny był w tym fragmencie gry Mariusz Nowak, który tylko w pierwszej kwarcie meczu zdobył dla swojej drużyny 9 punktów. Po przespanym początku spotkania, z każdą upływającą minutą gry, coraz lepiej i skuteczniej zaczęli rozgrywać swoje akcje zawodnicy Dolewki. Dobra gra Macieja Śmidowicza i Jarosława Bernata oraz Michała Sobczyńskiego pozwoliła graczom Dolewki szybko zniwelować ponoszone straty. Natomiast „trójka” Rafała Szepelowskiego na koniec trzeciej kwarty meczu wyprowadziła koszykarzy Dolewki na prowadzenie.

Ostatnia odsłona spotkania należała już zdecydowanie do zawodników Dolewki. Wygrana kwarta w stosunku aż 12:4 pozwoliła im pokonać ostatecznie ekipę Kerry Polska 52:43. Wśród pokonanych bardzo dobre zawody z osiągnięciami na poziomie double-double rozegrał Łukasz Łagodzki, który na finiszu spotkania miał na koncie 16 punktów i 10 zbiórek.

W spokojnej i przyjacielskiej atmosferze rozegrały swój pojedynek pewne awansu do grupy „mistrzowskiej” zespoły Big Plusa i Lobos Locos. Do przerwy skutecznie grający w tym spotkaniu koszykarze Lobos Locos prowadzili niespodziewanie z wyżej notowanym rywalem  35:30. Dobre zawody w ekipie Lobos rozgrywali Paweł Waliszewski (26 punktów w całym spotkaniu) i Artur Aksiutin oraz Adrian Kieszkowski, który notując 11 punktów i 13 zbiórek uzyskał kolejne double-double w obecnym sezonie. Po zmianie stron inicjatywę przejęli koszykarze Big Plusa. Wygrana przez nich kwarta aż 20:10 zadecydowała o losach tej konfrontacji. Osiągniętej w tej części gry przewagi doświadczeni koszykarze Big Plusa nie oddali już do ostatniej syreny spotkania i pokonali ostatecznie ekipę Lobos Locos 70:65. W zwycięskim zespole najwięcej punktów zdobył kapitan Big Plusa Michał Kaczmarek – 17.

Ważne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie koszykarze zespołu Late Basket, którzy w piątkowy wieczór rywalizowali ze studentami Politechniki Poznańskiej. Stawką tego meczu było trzecie miejsce w grupie B i gwarantowany udział w tegorocznym play-off. Już pierwsze minuty spotkania pokazały, który z zespołów jest w tym pojedynku drużyną lepszą. Agresywna obrona w wykonaniu zawodników Late Basket kompletnie zdezorganizowała poczynania graczy Politechniki Poznańskiej, którzy w pierwszej i trzeciej kwarcie spotkania zdobyli zaledwie po 3 punkty. Koszykarze Late wygrali pewnie wszystkie odsłony spotkania i po końcowej syrenie na tablicy było 54:30. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli w tym meczu Tomasz Jakubek 11 i Krzysztof Dobrowolski 9, a dla pokonanych Karol Tkacz -10.

Pewne zwycięstwo na swoim koncie zanotowali również zawodnicy drużyny Chyżych Dziadków, którzy rywalizowali z ekipą Raiffeisen Bank. Przewaga Dziadków szczególnie widoczna była w pierwszej i trzeciej odsłonie spotkania wygranych kolejno 20:10 i 14:8. W zwycięskim zespole wyróżniali się w tym meczu Jarosław Domański zdobywca 16 punktów oraz Sławomir Sobiech, który do dorobku drużyny dorzucił 11 oczek. Dziadki pewnie wygrały wszystkie części meczu i całe spotkanie  63:44. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył w tym meczu Paweł Matysiak – 17.

Kolejne mecze w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej rozegrane zostaną już w najbliższy piątek, 23 stycznia 2015 roku w Hali CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II, a rywalizować będą Politechnika z Blackendem, Late Basket z Big Plusem, Kerry Polska z Chicago Ból i Goggle z Raiifeisen Bank. Początek sportowych zmagań o godzinie 17.30.