Koncertowy mecz Lecha Poznań i wysokie zwycięstwo nad Bruk-Betem

Świetny debiut w barwach niebiesko-białych zaliczył norweski skrzydłowy Kristoffer Velde. Był wyróżniającym się punktem pod polem karnym gości. Napędzał akcje ofensywne, dryblował i dostrzegał partnerów. Potwierdził to w 17. minucie, kiedy wzorcowym dośrodkowaniem obsłużył Mikaela Ishaka, który w pięknym stylu, strzelając z głowy umieścił futbolówkę w siatce.

Lechici dopiero wtedy nabierali rozpędu. Niespełna 10 minut później za sprawą błyskotliwej orientacji i znakomitego wykończenia Jakuba Kamińskiego poznaniacy już prowadzili 2:0. Przy tej bramce asystę zanotował Dani Ramirez. Jeszcze przed przerwą Kamiński odwzajemnił się w ten sam sposób. W 44. minucie to on podawał do Hiszpana, który również szansy nie zaprzepaścił, a pewnie przymierzył w kierunku dalszego słupka. To pierwszy gol zdobyty przez niego w tym sezonie.