Koncertowa gra ENEA AZS Poznań po przerwie (ZDJĘCIA)

Druga połowa spotkania po między Enea AZS a Zagłębiem Sosnowiec to zupełnie inny mecz.

Trener akademiczek – Grzegorz Zieliński desygnował do krycia „na plastra” Wallace Karolinę Stefańczyk i ta dała radę zatrzymać liderkę przez 3 minuty, w których Enea AZS dogoniła Sosnowiec i doprowadziła do remisu po 47. Wtedy Wallace trafiła „trójkę” i wyprowadziła Zagłębię ponownie na prowadzenie. Poznanianki jednak w swoich szeregach miały Jovanę Popović, która wzięła na swoje barki odpowiedzialność za mecz. Jovana byłą agresywna w obronie i w ataku, zdobywając w całym meczu 20 punktów. Zmęczoną „Stefę” w obronie zastąpiła Julia Adamowicz, jednak Sydney Wallace była nie do zatrzymania. W 3 kwarcie zdobyła kolejne 10 punktów i na swoim koncie miała już 32! Mimo tego poznanianki wygrały tę część spotkania 24:15 i przed 4 kwartą prowadziły 61:60.