Koncertowa gra ENEA AZS Poznań po przerwie (ZDJĘCIA)

Enea AZS Poznań bardzo potrzebowała zwycięstwa w ostatnim meczu pierwszej rundy i je odniosła. Akademiczki pokonały CTL Zagłębie Sosnowiec 93:73. Patronat nad Eneą AZS sprawuje Nasz Głos Poznański.

Obie drużyny rozpoczęły bardzo chaotycznie spotkanie, jednak nerwy szybciej opanowały przyjezdne. To Zagłębie wyszło na prowadzenie i narzuciło od początku swój styl gry. Pierwsza kwarta zakończyła się 4 punktami przewagi dla zawodniczek z Sosnowca 15:19. Drugą kwartę akademiczki również przegrały 22:26 i do szatni schodziły z 8 punktową stratą 37:45. W pierwszej połowie nie do zatrzymania była Sydney Wallace z Zagłębia, która w 20 minut rzuciła 22 punkty! Oddała 7 celnych rzutów za 2 punkty na 8 oddanych. W poznańskim zespole bardzo zawodziła skuteczność, która do przerwy wynosiła zaledwie 24%. Akademiczki oddały 41 rzutów, z czego trafiły zaledwie 10!