Komplet punktów Tarnovii Volleyball Tarnowo Podgórne

Siatkarze Tarnovii Volleyball Tarnowo Podgórne kończą I rundę spotkań z kompletem punktów. Patronat nad zespołem sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgorne

W zaległym spotkaniu II kolejki III ligi WZPS, na który tarnowianie udali się w sobotę do Osieka nad Notecią, pokonali oni gospodarzy 3:1. Pierwszy set to dominacja Tarnowskich Lwów od samego początku, gdzie wypracowali sobie kilka punktów przewagi i przemyślaną grą dowieźli ją do końca. W rezultacie wygrana 25:19.

W drugiej odsłonie w grę aktualnych mistrzów Wielkopolski wdarło się rozluźnienie. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać a wręcz przeciwnie – sprawiali wrażenie jeszcze bardziej zmotywowanych co poskutkowało lepszą grą i wywarciem presji na graczach Tarnovii. Efekt? 25:17 dla gospodarzy.

W trzeciej partii zawodnicy z Tarnowa Podgórnego wrócili na właściwe tory. Choć gracze miejscowego Orła długo stawiali opór grając konsekwentnie taktycznie, to przyjezdnym udało się ją rozstrzygnąć na własną korzyść. Przez większość seta gra była prowadzona punkt za punkt jednak w końcówce goście pokazali swoją klasę i zwyciężyli 25:20.

Finałowa jak się później okazało partia to lepsza gra Tarnovii w elemencie bloku, konsekwentna dystrybucja piłek oraz bardzo dobra dyspozycja na zagrywce kapitana zespołu, Artura Pacześnego, który mecz rozpoczął w kwadracie dla rezerwowych. To wszystko złożyło się na dużą przewagę punktową w środkowej części seta, która mimo, iż w końcówce trochę stopniała, to okazała się wystarczająca by pewnie wygrać czwartą partię w stosunku 25:20.

Był to ostatni mecz I rundy spotkań III ligi. Tarnovia z kompletem punktów pewnie prowadzi w grupie drugiej rozgrywek. Kolejne spotkanie siatkarze Tarnovii rozegrają również na wyjeździe. W sobotę 5 listopada udadzą się do Gołańczy na mecz z drużyną GKS Zamek Gołańcz.