Kolejne zwycięstwo SKF Politechnika Poznańska

Drugoligowe siatkarki SKF Politechnika Poznańska będące beniaminkiem rozgrywek odniosły kolejne zwycięstwo. Tym razem podopieczne Przemysława Wodzienia wygrały na wyjeździe z zespołem KS Spójnia Stargard Szczeciński 3:1 i awansowały na piąte miejsce w ligowej tabeli.

SKF Politechnika Poznańska - Alexas Turek 04
Premierowa odsłona rozpoczęła się od prowadzenie poznanianek, które szybko wyszły na prowadzenie 4:2 i starały się utrzymać bezpieczną przewagę. Spójnia zdołała doprowadzić do remisu 13:13, ale dobra gra na skrzydłach Sandry Pierzchały i Pauliny Pachurki zapewniły drużynie SKF Politechnika Poznańska zwycięstwo 25:21.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany, a miejscowe szukały sposobu na przejęcie inicjatywy. Szczególnie aktywna w ekipie Spójni była Paulina Sośnicka, dzięki której w końcówce doszło do wyrównania 24:24. Jednak głodne kolejnego zwycięstwa poznanianki nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa w tym secie i wygrały 26:24.

Spójnia doszła do głosu w trzecim secie, który wygrała 25:17. A na początku kolejnej odsłony prowadziła 5:0 i 8:2, ale ostatecznie czwartego seta wygrały siatkarki SKF Politechnika Poznańska 25:19 i cały mecz 3:1. Duża w tym zasługa libero Joanny Przybylskiej i rozgrywającej Julii Gapik.

– Powiem szczerze, że 1 punkt z tak trudnego wyjazdu wziąłbym w ciemno. Zdobyte trzy punkty mają ważne znaczenie, ale czeka nas jeszcze trochę pracy i wiele trudnych pojedynków, po których chciałbym powiedzieć: zespół zagrał naprawdę fajny mecz i po prostu byliśmy lepsi. Awans na piąte miejsce w tabeli II ligi pozwala spokojnie pracować do spotkania z outsiderem rozgrywek Armar Profi Auto Culmen Chełmno, które rozegramy w sobotę, 20 listopada o godz. 20:00 w hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II – mówi trener SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień.

KS Spójnia Stargard Szczeciński – SKF Politechnika Poznańska 1:3 (21:25, 24:26, 25:17, 19:25)