Kolejna porażka juniorów Warty Poznań [film]

Zespół Warty Poznań występujący w Centralnej Lidze Juniorów przegrał na własnym stadionie w meczu 16. kolejki z Lechią Gdańsk 1:2. Bramkę dla Zielonych zdobył Patryk Zandecki.

Lechia Gdańsk to czołowa drużyna Centralnej Ligi Juniorów, ale młodzi piłkarze Warty Poznan byli bliscy sprawienia niespodzianki. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, a po zmianie stron gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Patryk Zandecki, który wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Kliksa. W 68. minucie goście wyrównali wynik po golu Adama Gołuńskiego. Ostateczny rezultat meczu ustalił podyktowany przez sędziego rzut karny, który skutecznie wykorzystał Jacek Jadanowski w 79. minucie spotkania. Po tym spotkaniu Lecha została liderem ligi, a Warta zajmuje 12. miejsce.

Warta Poznań – Lechia Gdańsk 1:2 (0:0)
Bramki: Patryk Zandecki (54. minuta) – Adama Gołuński (68. minuta), Jacek Jadanowski (79. minuta – rzut karny)

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak, Marcel Koziorowski, Dariusz Wróblewski (53. Filip Otchere), Krzysztof Pawłowski (25. Adrian Szynka), Patryk Pawłowski, Miłosz Brylewski, Mikołaj Marciniak, Jakub Kliks, Fabian Burzyński (46. Fryderyk Kokot), Piotr Gąska, Patryk Zandecki (68. Piotr Paukszteło).