Kolejarze usuwają skutki anomalii pogodowych. AKTUALIZACJA


Obecnie utrudnienia są odczuwalne m.in. na trasach: Poznań – Wrocław, Kluczbork – Ostrów Wielkopolski, Zielona Góra – Czerwieńsk, Zielona Góra – Rzepin, Zielona Góra – Zbąszynek oraz w ruchu międzynarodowym Polska – Niemcy.

Działa specjalny sztab, w ramach którego zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami kolejowymi w zakresie organizacji ruchu pociągów. W nocy przewoźnik PKP Intercity – tam, gdzie było to możliwe – wydawał i dostarczał dodatkowe poczęstunki. Non stop trwają intensywne prace służb technicznych, w celu przywrócenia drożności linii kolejowych. W akcji jest 60 jednostek do naprawy sieci trakcyjnej. Lokomotywy wykonały ponad 800 km jazd patrolowych. Pracują 24 dodatkowe lokomotywy spalinowe.

Nawałnica w nocy zatrzymała 102 pociągi. Przywrócono ruch m.in. na trasach: Zwardoń – Sól, Węgliniec – Ruszów, Wrocław – Wałbrzych, Głogów-Wrocław, Bojanowo – Rawicz, Kąkolewo – Leszno Grzybowo, Skawina – Kraków Bonarka, Kościan – Czempin, Kraków Główny – Kraków Płaszów oraz  Swarzędz – Poznań Wsch.

W następstwie nawałnic, pasażerowie powinni liczyć się ze zmianami w ruchu pociągów. Niektóre pociągi mogą zostać odwołane. Pociągi będą kierowane trasami okrężnymi lub może być wprowadzana komunikacja zastępcza.  Podróżni mogą uzyskać informację o zmianach pod numerem infolinii 703 200 200. Na  stacjach, przystankach i w pociągach wygłaszane są dodatkowe komunikaty  o bieżącej  sytuacji  i  możliwości  kontynuowania podróży.

Aktualizacja godz. 9.30:

Na sieci kolejowej nie ma zatrzymanych pociągów. Działa specjalny sztab, w ramach którego zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami kolejowymi w zakresie organizacji ruchu pociągów.

Poza odcinkami Ostrów Wielkopolski  – Kluczbork, Ostrów Wielkopolski – Oleśnica, Zielona Góra – Czerwieńsk – Zbąszynek, Zielona Góra – Czerwieńsk – Rzepin oraz stacją Zielona Góra obecnie sieć kolejowa jest przejezdna. Utrudnienia są także na stacjach Poznań i Ostrów Wielkopolski. Na odcinku Zielona – Góra – Czerwieńsk utrudnienia mogą potrwać do jutra do godzin popołudniowych. Zespoły techniczne PLK pracują nad przywróceniem ruchu na liniach regionalnych w woj. śląskim: Mysłowice – Brzezinka i w okolicach Ustronia.

Strona niemiecka nadal podtrzymuje wprowadzone wczoraj od 18.00 wstrzymanie ruchu pociągów. Pociągi z Warszawy dojeżdżają do Rzepina i z Rzepina powracają do Warszawy.

Na miejscu pracują 24 lokomotywy osłonowe do przeciągania składów i sprawdzania linii kolejowych. W dyspozycji zarządcy infrastruktury jest 165 zespołów szybkiego usuwania awarii, 68 pociągów sieciowych do naprawy sieci trakcyjnej oraz 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego.

W nocy przewoźnik PKP Intercity – tam, gdzie było to możliwe – wydawał i dostarczał dodatkowe poczęstunki. Non stop trwają intensywne prace służb technicznych, w celu przywrócenia drożności linii kolejowych.

W następstwie nawałnic, pasażerowie powinni liczyć się ze zmianami w ruchu pociągów. Niektóre pociągi mogą zostać odwołane. Pociągi będą kierowane trasami okrężnymi lub może być wprowadzana komunikacja zastępcza.  Podróżni mogą uzyskać informację o zmianach pod numerem infolinii 703 200 200. Na  stacjach, przystankach i w pociągach wygłaszane są dodatkowe komunikaty  o bieżącej  sytuacji  i  możliwości  kontynuowania podróży.

Aktualizacja godz. 14.30:

PKP rozkład JazyKolejarze przywrócili ruch na kolejnych szlakach m.in na Śląsku.: Mysłowice – Brzezinka, Cieszyn Marklowice – Cieszyn, Strzebiń – Boronów oraz na Dolnym Śląsku Lubań Śląski– Gierałtów. Największy zakres działań wciąż jest na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Brak zasilania zewnętrznego na odcinku Czerwieńsk – Zielona Góra i Głogów – Zielona Góra wymaga zmian w komunikacji pociągów od strony Szczecina i Poznania. Intensywne prace trwają na linii z Ostrowa Wielkopolskiego do Oleśnicy oraz w stronę Kępna. Na odcinku Zielona – Góra – Czerwieńsk utrudnienia mogą potrwać do jutra do godzin popołudniowych. Nadal strona niemiecka nie otworzyła ruchu na przejściach granicznych.

Na sieci kolejowej wciąż pracują dodatkowe lokomotywy osłonowe do przeciągania składów i sprawdzania linii kolejowych. Działają zespoły techniczne, które usunęły już dziesiątki drzew i gałęzi . Najwięcej pracy mają pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Osoby planujące podróże z lub na teren województw lubuskiego i wielkopolskiego prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacja o ruchu pociągów. Bieżące informacje są podawane na stacjach. Na terenie Zielonej Góry wprowadzono dodatkowych informatorów. Podróżni mogą uzyskać informację o zmianach w komunikacji pod numerem infolinii 703 200 200.

 

Dodaj komentarz