Kiedy stosować leki na żylaki?


Z całą pewnością każdy zgodzi się z tym, że żylaki kończyn dolnych to nie tylko problem natury kosmetycznej, ale stanowią one również oznakę poważnej choroby zdrowotnej.

Problemy z kruchymi naczyniami krwionośnymi, ból nóg, uczucie ciężkości, pojawiające się pajączki, czy obrzęki nóg, to jedynie kilka symptomów, które informują o pojawieniu się żylaków. Ich przyczyny mogą być różne, a zaliczamy do tego złą dietę, otyłość, siedzący tryb życia, czy też częste gorące kąpiele. Niekiedy pojawienie się żylaków na nogach, może świadczyć o poważnych problemach z układem krążenia. Jakie leki na żylaki są w stanie nam pomóc?

Leki na żylaki – objawy, przyczyny dolegliwości

 

Bardzo często żylaki pojawiają się na skutek uwarunkować genetycznych. Najważniejszymi objawami, które mogą świadczyć o tym, że pojawiły się żylaki, są skórze łydek, silne zmiany na skórze, ból nóg, opuchlizna, czy też pieczenie skóry. Przede wszystkim, żylaki to schorzenie które nie można lekceważyć, dlatego też jeżeli zobaczymy u siebie powyższe objawy, to jak najszybciej powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Takie zmiany na skórze są widoczne, a kiedy choroba postępuje, to są one jeszcze wyraźniejsze, przez co powodują ogromny dyskomfort.

Co na żylaki kończyn dolnych?

 

Obecnie na rynku znajdziemy różnego rodzaju leki na żylaki, takie jak na przykład tabletki, maści, czy też żele. Leczenie oraz profilaktyka żylaków sprowadza się mianowicie nie tylko do stosowania preparatów doustnych, Kluczowe, jeżeli chodzi o radzenie sobie z obrzękami i opuchlizną, są specjalne podkolanówki oraz rajstopy uciskowe na żylaki, które stopniowo uciskają nogi w kierunku od stóp oraz kostek w górę nóg. Takie właśnie uciskające rajstopy przeciwżylakowe, między innymi poprawiają krążenie krwi, zapobiegają pojawiania się żylaków, a do tego również wzmacniają oraz kształtują nogi.

Leki stosowane na żylaki na nogach zewnętrznie, to przede wszystkim balsamy, zele, kremy i maści na żylaki. Jeżeli będą one stosowane systematycznie, to zmniejszą się zmiany żylakowe, jak również zredukowane zostaną uciążliwe obrzęki, dzięki czemu pozbędziemy się nieprzyjemnego uczucia ciężkich nóg. Szczególnie powszechnie stosowane są maści, które bazują na substancjach czynnych, takich jak heparyna, wyciąg z kasztanowca, rutozyd, prowitamina B5, czy też trokseruotyna. Żeby zachować dobrą kondycję nóg, pozbyć się obrzęków i zmniejszyć pajączki, warto systematycznie stosować maści i kremy na żylaki, a do tego wprowadzić odpowiednią aktywność fizyczną i robić masaże nóg.

Dodaj komentarz