Kibice Kolejorza czekają na mecz z Wisłą Kraków

Mimo przerwy na reprezentację aż 21 piłkarzy Lecha Poznań rozpoczęło już w minionym tygodniu przygotowania do wyjazdowych meczów z Jagiellonią Białystok i Lechią Gdańsk. Na INEA Stadionie podopieczni Nenada Bjelicy zagrają dopiero 27 października o godz. 20:30 z Wisłą Kraków.

Piłkarze Lecha Poznań przed przerwą na występy reprezentacji narodowych zachwycili kibiców zwycięstwem nad Legią Warszawa 3:0. Następnie 11 piłkarzy Kolejorza wyjechało na zgrupowania swoich reprezentacji narodowych do lat 21 i pierwszych zespołów. Trener Bjelica zarządził krótka przerwę od treningów, a zespół wrócił do treningów w miniony czwartek.

– Trzy dni wolnego były dla nas bardzo ważne. Należy pamiętać, że dobra regeneracja to też ważny element treningu, który należy mieć po wykonaniu ciężkiej pracy. Czas ten przydał się do zregenerowania nie tylko pod względem fizycznym, ale również mentalnym – mówi trener bramkarzy, Andrzej Dawidziuk.

Pierwszy sprawdzian czeka poznaniaków już w piątek, gdyż na wyjeździe zmierzą się z Jagiellonią Białystok. W składzie zabraknie obrońcy Emira Dilavera oraz pomocnika Macieja Makuszewskiego, ponieważ będą pauzować za żółte kartki. Jagiellonia ostatnio zremisowała bezbramkowo z Wisłą Kraków i wygrała na własnym stadionie z Legią 1:0. Ponadto trener Ireneusz Mamrot zdecydował się na rozegranie w weekend sparingu z Szachtiorem Soligorsk, który jego zespół wygrał 2:0. Natomiast poznaniacy sprawdzili swoje siły w sparingu z z Dynamo Brześć 1:1 (więcej wystarczy kliknąć).

Kolejnym rywalem Kolejorza będzie Lechia Gdańsk i dopiero 27 października Lech zagra na własnym stadionie. Kibice zastanawiają się czy, w którymś z tych spotkań wystąpi Kamil Jóźwiak. Ten uzdolniony wychowanek klubowej akademii „grzeje ławę”, a wielu uważa, że jest to spowodowane niechęcią do przedłużenia kontraktu. – Jóźwiak nie gra, bo nie wygrywa rywalizacji sportowej z innymi – ucina spekulacje wiceprezes klubu, Piotr Rutkowski.