Katarzyna Piter w finale turnieju WTA!

Katarzyna Piter, tenisistka poznańskiego Grunwaldu, po raz trzeci w karierze awansowała do finału deblowego turnieju WTA  w Marrakeszu! Polka wraz z Ukrainką Maryną Zaniewską wygrały w półfinale 6:4, 3:6, 10-4 z Sandrą Klemenschits i Andreją Klepač. Finał w niedzielę 27 kwietnia o 17.30.

Mieszkająca w Ceradzu Kościelnym Katarzyna Piter grała w eliminacjach do turnieju singlowego, ale nie zdołała awansować do decydującej o awansie rundy. Piterówna prowadziła już 7:5, 5:1 i mając 30:0 w meczu z Anastasią Grymalską (223. miejsce w rankingu WTA), ale niespodziewanie przegrała 7:5, 6:7, 0:6.

Zrekompensowała sobie tą porażkę w deblu. Polsko-ukraiński debel zwyciężył po kolei z Ghitą Benhadi i Zaineb el Houari (Maroko) 6:3, 6:0, Stéphanie Foretz (Francja) i Eva Hrdinova (Czechy) 6:2, 6:1 i w półfinale z rozstawionymi z numerem drugim Sandrą Klemenschits (Austria) i Andreją Klepač (Słowenia). Piter i Zaniewska lepiej zaczęły mecz i pierwszego seta wygrały 6:4. W drugiej odsłonie role się odwróciły – przewagę przełamania wypracowały Austriaczka i Słowenka, dzięki czemu triumfowały 6:3 i doprowadziły do wyrównania. O losach awansu do finału zadecydować musiał tie break meczowy, w którym Piter i Zaniewska okazały się wyraźnie lepsze. Polka i Ukrainka wygrały 10-4 i po 1 godzinie i 28 minutach walki awansowały do finału. Zagwarantowane mają 6400 dolarów i 180 pkt. do rankingu deblistek WTA. A dorobek można jeszcze poprawić.  W finale zagrają z Garbine Muguruza (Hiszpania) i Rominą Oprandi (Szwajcara), które pokonały najwyżej rozstawione Dariję Jurak i Megan Moulton-Levy.

Dla Katarzyny Piter to trzeci w karierze finał debla w turnieju zaliczanym do cyklu WTA. Oba poprzednie osiągnęła w parze w Francuzką Kristiną Mladenovic – w 2011 roku w Kopenhadze przegrały, ale w 2013 roku w Palermo sięgnęły po tytuł.