Kasia Piter pokonała Flipkens!!!

Katarzyna Piter wygrała właśnie mecz pierwszej rundy w luksemburskim turnieju WTA (pula 235 tys. $) z turniejową czwórką Kirsten Flipkens (Belgia), 19 zawodniczką świata 6:4, 6:2. Mecz trwał 70 minut.  W środę, 16 października, ok. 18 poznanianka zagra z inną Belgijką Yaniną Wickmayer.

Piter-Katarzyna01

Poznanianka sklasyfikowana na 144 pozycji w rankingu WTA,  rozpoczęła bardzo dobrze, bo od przełamania rywalki, potem podwyższyła na 2:0.  Trzy kolejne gemy wygrała Belgijka, ale Kasia wyrównała, a przy stanie 4:4 przełamała Flipkens i objęła prowadzenie 5:5. Przy własnym serwisie przegrywała 0:40, ale zdołała wygrać tego gema i seta.  Trwał on 36 minut.

W drugim secie przy serwisie Belgijki tenisistka z Ceradza Kościelnego (gm. Tarnowo Podgórne) prowadziła 40:0, ale gem padł łupem rywalki. Potem Kasia wygrywa swoje podanie i przełamuje Flipkens. 2:1! Kolejny świetne gemy Kasi i jest 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2 Wspaniale!!!

W II rundzie Kasia zmierzy się z inną Belgijką Yaniną Wickmayer, obecnie 63. rakietą świata.

Co powiedział ojciec i trener zawodniczki Dariusz  Piter – czytaj tutaj.

O meczach eliminacyjnych Kasi czytaj tutaj (kliknij)