Obecni właściciele kupili zabytkową kamienicę przy ul. Roosevelta 8 w 2005 roku, czyli 19 lat temu. Była wtedy zamieszkana i w dobrym stanie. Przez kolejne lata jej stan stopniowo się pogarszał – choć miasto konsekwentnie wzywało do zabezpieczenia zabytku i nakładało kary finansowe. Przez niemal dwie dekady do urzędu nie wpłynął też żaden wniosek o dofinansowanie remontu budynku.
Budynek przy ul. Roosevelta 8 był secesyjną perełką miasta. Już w 1980 roku został wpisany do rejestru zabytków. W 2015 trafił tam ponownie – tym razem jako część zespołu zabytkowych kamienic przy tej ulicy i niezwykle cenny przykład zabudowy secesyjnej w Poznaniu.
Zespół kamienic przy ul. Roosevelta został wzniesiony po 1905 r. Należał do kompleksu osiedla domów Niemieckiej Spółdzielni Urzędników Państwowych, zbudowanych przez spółkę Böhmer i Preul. Wszystkie budynki charakteryzują się znakomitymi rozwiązaniami architektonicznymi, funkcjonalnością wnętrz, przemyślaną i bogatą dekoracją fasad. Są niezwykle cennym świadectwem dawnego Poznania – a kamienica pod numerem 8 była najstarszą z nich.
W momencie zakupu budynek był zamieszkany, a w jego piwnicach funkcjonował lokal gastronomiczny. Kamienica była w dobrym stanie – potwierdzają to wykonane w 2007 roku zdjęcia, pochodzące z zasobu Miejskiego Konserwatora Zabytków.
W 2009 r. obecni właściciele uzyskali pozwolenie konserwatorskie na kapitalny remont i adaptację kamienicy na hotel z restauracją. Kamienica miała przejść kompleksową modernizację – niestety jednak do prac nie przystąpiono.