Kadetki SKF KS Poznań w półfinale województwa (zdjęcia)

Siatkarki SKF KS Poznań wywalczyły podczas Turnieju Barażowego Ligi WZPS w Murowanej Goślinie awans do półfinału rozgrywek, w którym zagrają jeszcze zespoły: Energetyk Poznań, UKS ZSMS Poznań, KTPS Konin, UKS Śmigiel, PTPS Piła, Piątka Turek i Amber Kalisz.

SKF KS Poznan kadetki 01

W Lidze Kadetek WZPS rozegrano we wtorek dwa turnieje barażowe o prawo gry w półfinale rozgrywek ligowych (miejsca 1-8). Awans z pierwszego turnieju uzyskał Energetyk Poznań i KTPS Konin, a drugi turniej rozgrywany był w Murowanej Goślinie. Rywalizowały tam zespoły: SKF KS Poznań, UKS Śmigiel i UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina.

Zmagania rozpoczęły się od pojedynku SKF KS Poznań z UKS Śmigiel, a po pierwszych dwóch setach był remis 1:1. W trzecim secie podopieczne Karoliny Łopateckiej i Kazimierza Fabina prowadziły już 22:20, aby przegrać 23:25. Przegrana w tym secie rozbiła emocjonalnie poznanianki, które w kolejnej odsłonie nie potrafiły nawiązać walki z kadetkami ze Śmigla i przegrały 1:3.

UKS Śmigiel jeszcze lepiej zagrał w meczu z UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina i szybko wygrał 3:0. Taki wynik oznaczał, że zwycięzca meczu SKF KS Poznań – UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina będzie cieszył się z awansu do półfinału. Poznanianki źle rozpoczęły to spotkani i przegrywały już 7:14, ale wsparte głośnym dopingiem około 30 osobowej grupy kibiców doprowadziły do remisu i wygrały seta 25:16.

W drugim secie poznanianki zagrały zdecydowanie lepiej i szybko wygrały 25:16. Natomiast w ostatniej odsłonie kibice byli świadkami nietypowego zwrotu akcji. Goślinianki prowadziły już 21:8, ale niespodziewanie przegrały 22:25 i cały mecz 0:3.

Zwycięstwo to zapewniło zespołowi kadetek SKF KS Poznań awans do półfinału o miejsca 1-8. Jeśli pokonają rywala z grona: PTPS Piła, UKS ZSMS Poznań, Piątka Turek i Amber Kalisz (WZPS przeprowadzi losowanie) czeka je występ w turnieju finałowym, z którego można awansować do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetek 2014/2015.

Skład SKF KS Poznań: Karolina Kohut, Kasia Balicka, Kasia Czosnowska, Julia Napierała, Adrianna Hardzińska, Aleksandra Łyskanowska, Aleksandra Marecka, Monika Bosacka, Magdalena Czajka, Michalina Szidlewska, Barbara Pietrzak, Anna Siejak.

Występy zespołu kadetek SKF KS Poznań są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania.