Już 49 medali dla Wielkopolski na OOM

Kolejny dzień zmagań o medale XXIV OOM w Sportach Halowych nie przyniósł zmian na czołowych miejscach w klasyfikacjach generalnych. Po zakończeniu trzech dyscyplin: skoków na trampolinie, taekwondo olimpijskiego i gimnastyki artystycznej, w klasyfikacji medalowej i województw, z dużą przewagą prowadzi Wielkopolska. Najlepszym klubem jest wciąż OŚ AZS Poznań.

Reprezentanci gospodarzy XXIV OOM wywalczyli w tych dyscyplinach 49 medali, w tym aż 16 złotych. Zgromadzili więc 548 punktów. To prawie o 300 więcej od zajmującego drugie miejsce województwa mazowieckiego. Na trzecim miejscu jest warmińsko-mazurskie.

W piątek o medale walczyli m.in. szpadziści. Mistrzami Polski zostali Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Stanisław Rutz (KS Szpada Wrocław). Rozstawiona z jedynką Klasik pokonała w finale Kingę Zgryźniak 15:7, a szpadzista z Wrocławia zwyciężył Kamila Huwera (RMKS Rybnik) także 15:7.