Juniorki SKF KS Poznań najlepsze w Nietążkowie

Juniorki SKF KS Poznań wygrały w miniony weekend turniej siatkówki rozgrywany w Nietążkowie. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka po zaciętej rywalizacji okazały się lepsze od MLKS Zawisza Sulechów, MKS Piast Głogów i UKS Śmigiel. Patronem medialnym klubu SKF KS Poznań jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

SKF KS Poznań - juniorki Nietazkowo 05
W sobotni poranek juniorki SKF KS Poznań udały się do Nietążkowa na kolejne przed sezonowe zawody. Trener Zbigniew Woźniak przede wszystkim chciał sprawdzić dyspozycję swoich podopiecznych, z których najlepsze będą wspierać pierwszy zespół SKF KS Poznan w walce o awans od II ligi.

Poznanianki rywalizację w turnieju rozpoczęły od spotkania z MLKS Zawisza Sulechów 2:0 (26:24, 25:17). Następnie mimo wielu błędów zdołały wygrać z MKS Piast Głogów 2:0 (25:21, 26:24). Natomiast w ostatnim spotkaniu zmierzyły się z UKS Śmigiel, a wynik tego pojedynku decydował o pierwszym miejscu w turnieju.

– Zespoły stoczyły naprawdę interesujący pojedynek. O wygranej poznańskiego zespołu 25:21 w pierwszym secie zadecydowała większa skuteczność w ataku. W drugiej partii ekipa Zbigniewa Woźniaka długo prowadziła, lecz w końcówce seria błędów doprowadziła do nerwowej końcówki, w której oba zespoły miały swoje szanse. Ostatecznie po ataku Kohut wygraliśmy seta 30:28 i całe spotkanie 2:0 – mówi Michał Sułkowski z zarządu SKF KS Poznań.

Kadra SKF KS Poznań na turniej w Nietążkowie: Karolina Kohut (kapitan), Wiktoria Mikołajczak, Lidia Błędowska, Anna Urbaniak, Karolina Świątek, Monika Głąbicka, Marta Wawrzyniak, Łucja Bińczycka, Dagmara Gierasińska.

Klasyfikacja końcowa:
1. SKF KS Poznań
2. UKS Śmigiel
3. MLKS Zawisza Sulechów
4. MKS Piast Głogów

Wyjazd SKF KS Poznań na zawody do Nietążkowa możliwy był dzięki wsparciu finansowemu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji programu Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań.