Jarmark Wielkanocny na placu Wolności


Swoje wyroby oferować będzie 37 wystawców – zarówno polskich, jak i zagranicznych, m. in. rękodzielnicy z Ukrainy, siostry zakonne z Monasteru w Mińsku czy kuźnia z Międzylesia. Na stoiskach znajdą się ozdoby wielkanocne, biżuteria i świąteczne oraz regionalne specjały. Na placu Wolności kupić można będzie np. litewskie wędliny i chleby, herbaty i kawy ze SriLanki, rękodzieło z Indii i Nepalu, kresowy kwas chlebowy, węgierskie ciasta, wielkanocne pierniki, miody i produkty pszczele z okolicznych pasiek, wypiekane z ciasta koszyczki wielkanocne czy rękodzieło wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia Pogotowie Społeczne.

– Chcemy, by było świątecznie i radośnie. Gości jarmarku witać będą piękne, kolorowe zające. Pomyśleliśmy też o bogatej ofercie dla dzieci. Na Placu Wolności staną dwie karuzele: samoloty i karuzela w stylu weneckim oraz kolejka „kaczuszki” dla najmłodszych. Od poniedziałku do czwartku, od 14 do 16 będzie można z nich korzystać bezpłatnie – zapowiada Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

W pozostałe dni tygodnia i godziny za skorzystanie z karuzeli trzeba będzie zapłacić 8 zł. Jarmark Wielkanocny to też szereg wydarzeń towarzyszących. Najciekawiej będzie w weekendy.

– Lokalizacja jarmarku na placu Wolności dała nam więcej przestrzeni, a co za tym idzie więcej możliwości – przyznaje Anna Dorna z Fundacji Flow Art. – Interesującym wydarzeniem będzie np. Moto Zajączek, czyli wielkanocna parada motocykli. Utworzyliśmy też strefę dziecięcą, w której animatorzy, w każdy weekend będą prowadzić dla najmłodszych wiosenno-świąteczne animacje i warsztaty, m. in. wyplatania wiklinowych koszyczków i malowania gigantycznych pisanek – wylicza Anna Dorna.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz