Jan Szymański bez medalu w Pjongczangu

Niestety poznański łyżwiarz szybki Jan Szymański nie zdobył medalu w wyścigu na 1500 m podczas  XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018. Zawodnik AZS AWF Poznań z czasem 1:46,48 został sklasyfikowany na 16. pozycji. Najlepszym Polakiem w tym wyścigu był Zbigniew Bródka, który nie zdołał obronić tytułu i zajął 12. miejsce.

Dla Jana Szymańskiego był to drugi start na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W 2013 roku zdobył w Soczi drużynowo brązowy medal, a w Pjongczangu startował indywidualnie w wyścigu na 1500 m, gdyż drużynie nie udało się zakwalifikować.

– Chciałbym zdobyć medal, ale zadowolony będę z każdego miejsca powyżej ósmego – mówi przed startem Szymański.

Na dystansie 1500 m w Pjongczangu zobaczyliśmy trzech Polaków. Na starcie stanęli: Zbigniew Bródka, Jan Szymański oraz Konrad Niedźwiedzki. Mistrz olimpijski z Soczi na 1500 metrów, Zbigniew Bródka nie zdołał obronić tytułu i zajął 12. miejsce. Jan Szymański z czasem 1:46,48 został sklasyfikowany na 16. Pozycji, Konrada Niedźwiedzkiego zakończył zawody na 20. miejscu.

Złoto igrzysk olimpijskich w Pjongczangu trafiło do Kjelda Nuisa z Holandii. Drugi był kolejny reprezentant Holandii, Patrick Roest, a trzeci przedstawiciel gospodarzy, Kim Min Seok.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.