Jaki kredyt na rozwój działalności gospodarczej w Poznaniu


Prowadzisz działalność gospodarczą w Poznaniu i planujesz wydatki, jednak brakuje Ci pieniędzy na ich sfinansowanie? Dowiedz się, skąd możesz je pozyskać w zależności od wielkości i charakteru kosztów.

Kredyt inwestycyjny

Jeżeli planujesz znaczące inwestycje np. w rozbudowę parku maszynowego, zakup urządzeń i maszyn czy powiększenie fabryki, dobrym pomysłem na ich sfinansowanie jest kredyt inwestycyjny. Zaciągniesz go w wielu bankach w Poznaniu na indywidualnych, dopasowanych do potrzeb i wymagań Twojej firmy warunkach. Elastyczność i niskie koszty to najważniejsze zalety kredytu inwestycyjnego.

Linia kredytowa

Czyli inaczej kredyt w rachunku bieżącym czy kredyt odnawialny. Polega on na udostępnieniu firmie określonego salda do wykorzystania na korzystnych warunkach. W zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań kwota takiego kredytu może wynosić nawet 500 tys. zł, jednak zasadniczo nie stosuje się go w celu finansowania dużych inwestycji. Kredyt odnawialny doskonale nadaje się natomiast na mniejsze zakupy i do zachowania płynności finansowej. Wyliczenie kosztów dla tego rodzaju produktów wykonasz na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/kalkulator-firmowy/.

Kredyt gotówkowy

Pozyskanie kredytu firmowego wymaga spełnienia określonych warunków, które dotyczą m.in. formalnej rejestracji działalności. Tak więc jeśli jeszcze oficjalnie nie prowadzisz biznesu, możliwym rozwiązaniem pozostaje kredyt gotówkowy. Stosunkowo łatwo go uzyskać, ale jest droższy niż inwestycyjny i linia kredytowa, a także gwarantuje dostęp do mniejszych kwot. Można je natomiast przeznaczać na dowolny cel, nie rozliczając się z bankiem.

Kredyt gotówkowy nie nadaje się do finansowania dużych inwestycji rozwojowych, ale jako dodatkowe wsparcie na start działalności już jak najbardziej. Łącząc pozyskane w jego ramach środki z własnymi oszczędnościami, można wystartować z niewielkim biznesem w Poznaniu, krok po kroku go rozwijając.

Kredyt hipoteczny

Również kredyt hipoteczny nie kojarzy się z prowadzeniem działalności gospodarczej, jednak jeśli planujesz np. budowę, remont albo kupno zakładu czy biura, możesz z niego skorzystać. Warto go polecić ze względu na niskie oprocentowanie i dostęp do dużych kwot. Pewnym ograniczeniem mogą być zaś skomplikowane i czasochłonne procedury i formalności, jednak trzeba się na nie przygotować w przypadku kredytu hipotecznego. Jeśli znasz oprocentowanie i prowizję kredytu, RRSO kredytu możesz policzyć na stronie https://finanse.rankomat.pl/kalkulatory/kalkulator-rat-kredyt-hipoteczny/.

Preferencyjne pożyczki, dotacje i dofinansowania ze środków publicznych

Kredyt to nie jedyne rozwiązanie pozwalające na dostęp do dodatkowych środków na rozwój firmy. Warto się zainteresować również inicjatywami i programami finansowanymi ze środków publicznych. Interesujące mogą być m.in. fundusze rozwojowe z Unii Europejskiej, które mają różną formę i są przeznaczone na wiele projektów, dlatego dobiera się je indywidualnie pod kątem prowadzonej działalności.

Wsparcie dla istniejących firm jest przewidziane również w ramach programów finansowanych z Funduszy Pracy i organizowanych m.in. przez Powiatowe Urzędy Pracy. Obejmują one m.in. dofinansowania do stworzenia lub doposażenia miejsca pracy, pożyczki na utworzenie na zatrudnienie pracownika, zwolnienia ze składek, dofinansowania do szkoleń czy granty na telepracę. Więcej informacji można uzyskać na stronie poznańskiego Powiatowego Urzędu Pracy.

Dodaj komentarz